Cimbom’un yıldızı hastaneye kaldırıldı

GezeGen GezeGen     06-02-14     Spor     Cimbom’un yıldızı hastaneye kaldırıldı     386 Defa Okundu

Cimbom'un yıldızı hastaneye kaldırıldı

Cimbom’un yıldızı hastaneye kaldırıldı

Spor Toto Basketbol Erkekler Türkiye Kupası 8’li çeyrek final karşılaşmasında Galatasaray Liv Hospital, Tofaş’ı 68-56 yenerek yarı finale yükselen üçüncü takım oldu. Galatasaray Liv Hospital’ın ABD’li yıldızı Henry Domercant, maçta aldığı darbenin ardından hastaneye kaldırıldı.

8’li çeyrek final karşılaşmalarının ikinci gün ilk karşılaşmasında Galatasaray Liv Hospital ve Tofaş karşılaştı.

Galatasaray Liv Hospital’ın tecrübeli yıldızı Henry Domercant, TOFAŞ maçında ağır bir sakatlık geçirdi. Göğsüne aldığı dirsek darbesinin ardından kan tükürmeye başlayan Domercant, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yıldız basketbolcunun tomoğrafisinin çekileceği öğrenildi.

(sampiy10)

ATAMAN’DAN AÇIKLAMA

Basketbolda Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası’nda TOFAŞ’ı 68-56 yenerek yarı finale yükselen Galatasaray Liv Hospital’da başantrenör Ergin Ataman, “Net bir galibiyetle yarı finale yükselen taraf biz olduk” dedi. Ataman, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, maçın başından itibaren çok iyi hücum yapamadıklarını ve savunmayla ayakta kaldıklarını söyledi.

Ataman, “12 sayılık bir galibiyetle turu geçen taraf biz olduk. TOFAŞ çok iyi mücadele etti, iyi savunma yaptı. Özellikle ilk yarıda hücumda çok zorlandık. Takımın skor gücü olan dış adamlarımız çok düşük yüzdelerle basket attı. Fakat ikinci devre Arroyo ve Ender Arslan ile hücumda sayı üretmeye başladık ve maç sonunda da net bir galibiyetle yarı finale yükselen taraf biz olduk” diye konuştu. Maçta sakatlanan Domercant’ın sağlık durumuna ilişkin ise Ataman, “Kaburgalarında bir kanama şüphesi var. Ağzından kan gelmiş. Ciddi bir durum olduğu için de hastaneye sevk edildi” bilgisini verdi.

G.SARAY LİV HOSPİTAL YARI FİNALDE

Spor Toto Basketbol Erkekler Türkiye Kupası 8’li çeyrek final karşılaşmasında Galatasaray Liv Hospital, Tofaş’ı 68-56 yenerek yarı finale yükselen üçüncü takım oldu. .

Karşılaşmanın ilk periyotunda Galatasaray Liv Hospital karşısında Tofaş ilk seriyi bir sayı farkla 15-14 önde bitirdi.

2. periyotta ise Sarı Kırmızılılar iyi başladı ve oyunda dengeyi kurarak skoru 18-16’ya taşıyan taraf oldu. Savunmada peş peşe hatalar yapan ve iki hücumdan boş dönen Tofaş kısa bir bocalamanın ardından toparlandı ve oyunda skor dengesini yakaladı 21-21. Bu serinin son iki dakikasında Galatasaray Liv Hospital savunmada kazandığı toplarla çıktığı hızlı hücumları iyi

değerlendirdi ve 30-25 öne geçti. Son dakikada ise Tofaş 5 sayı üretirken Galatasaray Liv Hospital ise 3 sayı buldu ve devreye 33-30 önde giren taraf oldu.

3.cü periyotta ilk hücumu Tofaş gerçekleştirdi ve boş dönülen hücumdan Galatasaray Liv Hospital yararlandı ve bulduğu üçlüklerle skoru 38-30’za getirdi. Peş peşe gelen hatalardan dolayı ilk molayı Tofaş aldı. Molanın ardından oyuna tutunan Tofaş skoru 40-38’ze getirdi. Ancak Sarı Kırmızılılar Tofaş’ın iki hücumdan boş dönmelerinden yararlandı ve karşılaşmada tekrar 49-40 öne geçti. 3.cü periyotun son bölümü karşılıklı hücum şeklinde geçti ve Tofaş skoru 51-49’za getirmesine rağmen Galatasaray Liv Hospital son seriye önde giren taraf oldu.

Karşılaşmanın son periyotu ise karşılıklı ataklarla başladı ve iki takımda ilk hücumlarından boş döndü. Son 6 dakikaya girerken Tofaş iki, Galatasaray Liv Hospital ise 3 sayı bulabildi. Tofaş bu dakikadan itibaren çıktığı üç hücumdan boş dönerken Sarı Kırmızılılar skoru 58-51’re taşıyan taraf oldu. Son bir dakikada ise salonda Sinan Güler şov vardı. Sinan bulduğu iki atışı sayıya çevirirken birde smaç basketle bir anda salonda uğultuya neden oldu. Galatasaray Liv Hospital son saniyelerde bulduğu sayılarla Tofaş’ı 68-56 yenerek yarı finale çıkan üçüncü takım oldu.

SÜRE: 1 Saat 39 dakika

SALON: Ankara Spor Salonu

HAKEMLER: Emin Moğulkoç, Halil Baldemir, Mehmet Şahin

GALATASARAY LIV HOSPITAL: Zoran Ergeç 10 , Doğukan Sönmez , H.Göksenin Köksal , M.Samory Hairston 9 , Engin Atsür , Cenk Akyol 2 , Furkan Demir 9 , N.Yaw Dwene Mensah B 7 , C.Alberto Arroyo Bermu 10 , Sinan Güler 6, Ender Arslan 12 , H.Kim Domercant 3

TOFAŞ: Evren Büker 2, Rok Stipceviç 9 , Samet Geyik , M.Edward Denmon II 5, Chinemelu Elonu 14, Ramazan Tekin , Serhat Çetin 5, Gökhan Aydın , Uğur Dokuyan 2 , İ.Hakan Demirel 8 , Jure Balazıc 9, M.Doğan Şenli 2

1. Periyot:14-15

2. Periyot:30-33

3. Periyot:49-51

4. Periyot:56-68

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.