CHP’li üyenin ofisindeki 115 bin afişe el kondu

GezeGen GezeGen     26-03-14     Chat Odaları, Manşet     CHP’li üyenin ofisindeki 115 bin afişe el kondu     420 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
CHP'li üyenin ofisindeki 115 bin afişe el kondu

CHP’li üyenin ofisindeki 115 bin afişe el kondu

Ankara polisi, CHP’li belediye meclis üyesinin iş yerinde bulunan 115 bin afişe, “Seçim ve Basın yasalarına aykırı olduğu ve kamu görevlisine hakaret içerdiği” gerekçesiyle el koydu.

Ankara Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, bir ihbar üzerine OSTİM Ağaç İşleri Sitesi’nde 1353. Cadde’de bulunan, CHP meclis üyesi Ali Cemal Metin’in işyerinde savcılık talimatıyla arama yaptı.

Olay yerine gelen CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, polisten arama kararına yönelik bilgi aldı, Çetin, savcılığın arama kararı gelmeden polisin iş yeri önüne gelmesine tepki gösterdi.

“Seçim ve Basın yasaları ile kamu görevlisine hakaret suçları” iddiasıyla arama emri bulunduğunu belirten ekipler, balyalar halinde 4 sayfalık tabloid olarak basılmış yaklaşık 115 bin “Ankara’da Gündem” adlı ve “İşte İ. Melih Gerçeği” başlıklı matbuata el koydu.

Kamyonetlere yüklenen gazeteler, incelenmek üzere polis merkezine götürüldü.

İş yerinin avukatı İlke Çakar, “El konulan malzeme sadece ‘ucuz olsun’ diye gazete kağıdına basılmış broşür niteliğindedir. Başka her hangi bir materyal yoktur. Balyalıdır ve polis tarafından tek tek sayılarak el konulmuştur” dedi.

Arama sırasında bazı partililer, görüntü alan basın mensuplarına tepki gösterdi.

Gökçek’ten fotomontaj içki iddiası

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, polisin İvedik’te CHP’li bir Yenimahalle meclis üyesine ait matbaayı bastığını, matbaada dağıtılmak üzere bekletilen 110 bin gazetede kadınlarla içki içerken gösterilen montaj fotoğraflarına yer verildiğinin saptandığını belirtti. Gökçek, “Melih Gökçek içki içtiyse dünyanın en onursuz insanıdır. Bunu çocukluğunda dükkanda kim şarap, rakı, tattıysa o düşünmeli” dedi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.