Cezaevine acaba beşik alırlar mı?

GezeGen GezeGen     09-02-14     Chat Odaları     Cezaevine acaba beşik alırlar mı?     380 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Cezaevine acaba beşik alırlar mı?

Cezaevine acaba beşik alırlar mı?

Sattığı kitaplar yüzünden ‘Örgüte yardım’ suçlamasıyla 2 yıl hapis verilen Kılınç, ikizleriyle cezaevine girecek. Çaresiz anne ikizlerine nasıl bakacağını düşünüyor

Mülkiye Demir Kılınç (31), İstanbul’da kafesinde çalıştığı Mezopotamya Kültür Merkezi’nde kitap satışı da yapıyordu. Bir gün, merkeze gelen bir inşaat işçisine aralarında Fransız düşünür Michel Foucault’nun “Cinselliğin Tarihi”, Mevlana’nın “Mesnevi” kitaplarının yanı sıra, Elif Şafak ile Nâzım Hikmet’in bazı eserlerini sattı. Teknik takibe takılan işçi, kitapları satın aldıktan kısa bir süre sonra aynı gün Taksim’de gözaltına alındı.
Gözaltına alınan işçi, emniyetteki sorgusunda kitapları nereden aldığı sorulunca, Mezapotamya Kültür Merkezi’nin ismini verdi. İfade üzerine Kılınç gözaltına alındı.

Yargıtay cezayı onadı
İnşaat işçisi “örgüt üyeliği” ile, Kılınç ise, “örgüte yardım ve yataklık” iddiasıyla suçlandı. İşçinin tutuklu yargılanırken Kılınç tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Gündelik hayatına devam etti ve evlendi. Mahkeme, sanık işçiye 6 yıl 4 ay, Kılınç’a ise 2 yıl 1 ay hapis cezası verdi. Kararı Yargıtay onadığında genç kadın 5 aylık hamileydi. Avukatı, cezanın ertelenmesi talebiyle savcılığa başvurdu. Erteleme talebi kabul edildi. Kılınç’ın ikizleri Özgür ile Lorin şimdi 2,5 aylık. Cezası kesinleşen Kılınç, 19 Mayıs’ta cezaevine girecek.

‘Sütüm kesildi’
Kılınç, cezaevine girecek olmanın yarattığı stresten sütünün kesildiğini belirterek şunları söyledi: “İçeri girersem çocukları da yanıma alacağım. Duygusal gelişimleri açısından benden ayrı kalmaları zor. Zaten bırakacağım kimse de yok. Mecbur yanımda götüreceğim. Onlar da benle beraber haksız yere ceza çekecek. Güneş görmeleri gerekiyor, aşı zamanları var.
‘Cezaevine beşik alırlar mı, istediğim mamayı verirler mi’ gibi detaylar düşünmeye başladım. Stresten dolayı sütüm kesildi. Yetkili mercilerden bu duruma bir çözüm bulmalarını istiyorum.”

Kampanya başlatıldı
Kılınç’ın durumuna dikkat çekmek isteyen arkadaşları, internette bir imza kampanyası başlattı. “Özgür ve Lorin cezaevinde büyümesin” başlığıyla www.change.org/ozgurvelorin sitesinde açılan ve şimdiye kadar binlerce kişinin destek verdiği kampanya kapsamında toplanan imzalar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı’na gönderilecek.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.