Ceylan’dan Hastane Açıklaması

GezeGen GezeGen     24-03-14     Haberler     Ceylan’dan Hastane Açıklaması     296 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Ceylan'dan Hastane Açıklaması

Ceylan’dan Hastane Açıklaması

Ak Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Mehmet Ceylan, gündemi meşgul eden hastane konusunda açıklık getirerek, Devlet Hastanesinin kapanmayacağını söyledi.

Ceylan, “5 yıl önce olduğu gibi şimdide maalesef bazı siyasiler ve mevcut belediye başkanı tarafından Araştırma Hastanesi açıldığında, Devlet Hastanesi kapatılacak diye spekülasyonlar yapılıyor. Bunların hiçbiri doğru değil. Yalan yanlış haberlerle halkı kandırmaya çalışıyorlar” dedi.

Belediye Başkan Adayı Ceylan,”Tabi 5 yıl önce olduğu gibi maalesef bu dönemde de yine bazı siyasiler tarafından ve mevcut belediye başkanımız tarafından spekülasyonlar yapılmaktadır. Doğrusu halkı yanıltmaktadırlar. Neymiş efendim Araştırma Hastanesi açıldığı zaman aşağıdaki Devlet Hastanesi kapanacakmış. Meydanlarda, kahvehanelerde toplantılar yapıyorlar ve o bölgedeki vatandaşlarımızı tedirgin eden ifadeler kullanıyorlar. Doğru olmayan yalan yanlış haberlerle vatandaşlarımızı yönlendirmeye çalışıyorlar. Ben bir kez daha ifade ediyorum.Vatandaşlarımız bu tür yalan haberlere kanmasın, müsterih olsun, biz bu hastanenin teminatçısıyız. Bu hastane kapanmayacak ve hizmetine devam edecek. O bölgelerin yani Yeni Mahalle, Bayır Mahalle, Atatürk Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi gelir seviyesi daha düşük ailelerden oluşan bir bölge olduğunu biliyoruz. Kaldı ki Şirinevlerde yapılan Araştırma Hastanesi 300 yataklı bir hastane, bu hastanenin yatak kapasitesi bakımından Karabük‘e yetmesi mümkün değil. Onun için aşağıdaki hastanemiz de hizmetine devam edecek. Poliklinik ve servis hizmetleri devam edecek ve bu şekilde çalışmaları sürecektir. Biz inşallah Karabük Üniversitemiz ile birlikte orayı daha da geliştirmeyi planlıyoruz. Allah kısmet ederse Üniversitemizin de isteği doğrultusunda oraya Diş Hekimliği Fakültesi’ni de arka tarafta kalan arsalara yapmayı amaçlıyoruz. Dolayısıyla o bölgemiz daha da canlanacak ve hastanemiz hizmetine devam edecek. Burada söylemek istediğim şudur. Bakın 5 yılda her seçim öncesi bu yalanları ifade ediyorlar. Vatandaşlarımızın kafasını karıştırmaya çalışıyorlar. Bunu 5 yıl öncede yaptılar. 5 yıl öncede dağıttıkları yazılarda şunları söylüyorlardı; ‘Şirinevler ve Devlet Hastanesinin kapanacağına dair, buraların TOKİ‘ ye verildiğine dair,TOKİ tarafından inşaat yapılması kesinleşmiştir deniliyor. TOKİ‘ ye devredilen bu arsa ve binalar üzerine kurulacak olan yapıların projeli ihaleleri yapılmıştır deniliyor.’ İşte 5 yıldır buna benzer aslı esası olmayan beyanlarla vatandaşlarımız kandırılmaya çalışılmıştır ve oy avcılığı yapıldı. İnanıyorum ki vatandaşlarımız bunlara itibar etmeyecek. Biz mahallelerimizi dolaşıyoruz. Hastane bölgesini de dolaşıyoruz, bu sözlerin aslının olmadığını ifade ediyoruz. Bir diğer konu yine hastane ile ilgili, vatandaşın kafası karıştırılmaya çalışılıyor. Neymiş efendim, Şirinevlere yapılan hastane Tıp Fakültesiymiş, Araştırma Hastanesiymiş, orada muayene olunursa daha fazla ücret alınacakmış. Buda kesinlikle yalan. Aslı esası yoktur. Şuandaki sistem neyse aynı sistem devam etmektedir. Vatandaşımızdan ne kadar kesinti yapılıyorsa aynı miktarda kesinti yapılmaktadır. Daha fazla bir kesinti yapılamayacaktır” dedi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.