Cemaat’ten AK Parti’ye oy vermeyin tehdidi!

GezeGen GezeGen     11-01-14     Haberler     Cemaat’ten AK Parti’ye oy vermeyin tehdidi!     287 Defa Okundu

Cemaat'ten AK Parti'ye oy vermeyin tehdidi!

Cemaat’ten AK Parti’ye oy vermeyin tehdidi!

AK Parti hükümetine yönelik olarak gerçekleştirilen yolsuzlukl ve rüşvet adı altındanki 17 Aralık Operasyonu, çocuklarını Fethullah Gülen Hareketi’ne bağlı okullara gönderen velileri de etkisi altına aldı. Cemaat bu okullara çocuklarını gönderen velilere AK Parti oy vermeyin diye baskı yapıyor.

Hükümeti hedef alan 17 Aralık Operasyonu sonrasında yaşanan gelişmeler AK Parti’ye oy veren vatandaşları da olumsuz etkilemeye başladı.

Yeni Şafak’ta yer alan bir habere göre, özellikle Fethullah Gülen Hareketi’ne bağlı okullarda eğitim gören çocukların son günlerde yaşananlar nedeniyle öğretmenlerince ‘taraf’ seçmeye zorlandıkları, ailelerine de bu yönde telkinlerde bulunmaya çağrıldıkları belirtiliyor.

Okul ve dershanelerde meydana geldiği iddia edilen hadiselerin çocukların psikolojisini bozduğu dile getiriliyor. Üniversite sınavına iki ay kala uygulanan baskının çocuklarının başarısını olumsuz yönde etkileyeceğini düşünen veliler ise endişeli.

“BAŞKA PARTİYE OY VERİN BASKISI”
Kolej ve dershanelerde bazı öğretmenlerin, çocuklara ‘Aileni ikna et, AK Parti’ye oy vermesin’ dediğini aktaran veliler, öğrencilerin ‘taraf’ seçmeye mecbur tutulduğuna dikkat çekti.

Öğrencilere ‘Aileniz hangi partiye oy veriyor’ gibi sorular soran öğretmenlerin, ailesi AK Parti destekçisi olan öğrencilere ‘Anne-babanızı başka partilere oy vermeye ikna edin’ dedikleri öğrenildi.

“ÖĞRENCİ AİLELERİ CEMAAT’TEN ŞİKAYETÇİ”
Hareket’e bağlı bir özel okulda okuyan lise son sınıf öğrencisi kardeşinin yaşadıklarını Yeni Şafak’a anlatan K.E. isimli veli, baskıların son gelişmelerle daha da arttığını söyledi.

“ZAMAN ABONELİĞİNİ İPTAL EDENLERE TAVIR ALIYORLAR”
Hem evine hem de işyerine gelen Zaman gazetesi aboneliğini iptal etmek istedikten sonra okuldaki öğretmenlerin dolaylı olarak tavır almaya başladığını anlatan K.E, ‘Zaman gazetesine aboneliğimizi iptal ettikten sonra dolaylı olarak başlayan tavırlar, küçük düşürme hareketleriyle devam etti.

Kardeşime sınıfta ‘O kadar paranız var, Zaman’a mı bulamıyorsunuz’ gibi cümleler sarf edildi’ dedi.

“CEMAAT’TE ÖĞRENCİLİK YAPILIYOR”
Kardeşinin 17 Aralık süreciyle birlikte sınıfta dışlanmaya başladığını anlatan K.E. ‘Kardeşim hem cemaatin okuluna hem de dershanesine gidiyor. Üniversiteye hazırlanan kardeşim düzenli olarak dershane sınavlarına giriyor.

Abonelik iptalinden sonra okuldaki öğretmeni ‘Bundan sonra sınavlara girme hakkını da kaybettin’ demiş. ‘Zaman gazetesine abone olursan sınava girebilirsin, yoksa giremezsin’ demişler’ diye konuştu.

“DERSTE SİYASET YAPIYORLAR”
Okulda öğretmen ve öğrenciler arasında bazı sorunların yaşandığını ve bu durumun oldukça üzücü olduğunu kaydeden K.E. yaşananları şöyle anlattı:

‘Geçtiğimiz günlerde ders sırasında gündeme ilişkin konular sınıf içinde konuşulmaya başlanmış. Kardeşim de hiçbir savunmada bulunmadan ‘Hocam bunları burada konuşmasak dersimize geçsek’ demiş. Bu cümleyi kurar kurmaz hoca ağzına geleni saymaya başlamış. Yaklaşık 1 saat boyunca kardeşime ‘Tarafını belli et. Ona göre muamele yapalım’ şeklinde telkinde bulunmuşlar. Öğretmenler kardeşime, ‘Bizim için okullarımızda okuyan insanların tarafı çok önemli. Hangi taraftan olduğunu senin ağzından duymak istiyorum’ gibi sözler sarf etmiş. Kardeşim ağlama krizlerine girdi. Yaşadıklarından ötürü psikolojisi bozuldu. Biz düzenli olarak cemaatin sohbetlerine giden insanlardık. Yaşadıklarımızı söylediğimiz zaman hakaretler işitip, tehditler alıyoruz. Gerçekten inanılır gibi değil.’

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.