Candy Crush Oyna (Candy Crush nasıl oynanır?) Zorluk derecesi nedir?

GezeGen GezeGen     22-03-14     Magazin, Manşet     Candy Crush Oyna (Candy Crush nasıl oynanır?) Zorluk derecesi nedir?     524 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Candy Crush Oyna (Candy Crush nasıl oynanır?) Zorluk derecesi nedir?

Candy Crush Oyna (Candy Crush nasıl oynanır?) Zorluk derecesi nedir?

Candy Crush nasıl oynanır?Candy Crush çılgınlığı sürüyor. Candy crush zor bir oyun mu? Candy Crush taktikleri nelerdir? Candy Crush zorluk derecesi nasıl? Profesörler Candy Crush ile ilgili neler söyledi? İşte detaylar

Candy Crush nasıl oynanır?Candy Crush çılgınlığı sürüyor. Candy crush zor bir oyun mu? Candy Crush taktikleri nelerdir? Candy Crush zorluk derecesi nasıl? Profesörler Candy Crush ile ilgili neler söyledi? İşte detaylar

Mobil dünyanın en sevilen oyunu haline gelen ve yüz milyonlarca insanın elinden düşüremediği Candy Crush hakkında yapılan araştırmadan ilginç bir sonuç çıktı.

Avustralya New South Wales Ünivesitesi’nden Profesör Tobby Walsh’un yaptığı çalışmaya göre, Candy Crush matematiksel olarak “çok zor” bir oyun şeklinde değerlendiriliyor. Oyunun zorluk seviyesini, matematikçilerin çözmek için uğraştıkları zor problemlerle karşılaştıran profesör, Cand Crush’ın Seyahat Eden Satıcı Problemi ile aynı zorluk seviyesinde olduğunu açıkladı.

Seyahat Eden Satıcı Problemi’nde matematikçiler, bir pazarlamacının en kolay ve en hızlı şekilde kazanç sağlayabilmesi için hangi rotayı izleyerek seyahat etmesi gerektiğini formüle etmeye çalışıyorlar.

Böylece dünyada yüz milyonlarca insanın, aslında matematik profesörlerinin bile çözmekte zorlandığı bir matematik problemini çözmeye çalışmakla eş değer bir çaba ve emek harcayarak Candy Crush’ın başında yüzlerce saat harcadıkları kanıtlanmış oldu. Benzer matematik problemlerinin çözümü bilim dünyasında büyük bir keşif sayılıyor ve bu çözüme ulaşan matematikçilere milyon dolarlara varan ödüller verildiği gibi bulunan çözüm günlük yaşamda pek çok pratik kullanım alanı buluyor. Fakat Candy Crush çözümünün insanlığa veya oyuncuların cüzdanına bir faydası olmadığı gibi oyuncuların tek kazançlarının “level atlama” tebriği olması da büyük bir ironi olarak karşımızda duruyor.

İnternetin fenomen oyunu Candy Crush’ı sizler için derledik. Candy Crush oyunu oynamak için haberimizdeki linke tıklayabilirsiniz. Candy Crush oyunları ve daha fazlası Milliyet.com.tr’de bulabilirsiniz.

Kullanıcılar arasında oldukça popüler olan oyunlardan Candy Crush’ta yaklaşık 500 seviye bulunuyor. Peki oyunun sonunda kullanıcıları ne bekliyor? Bu kadar uzun uğraşılar sonunda oyunu bitirenler haklı olarak farklı bir son hayal ediyor. Oyunun neresinde olduğunuzu bilemiyoruz elbette; ama kötü haberi verelim. Hiçbir şey olmuyor.

Oyunu bitirdiğinizde sadece tebrik mesajı alıyorsunuz ve yeni güncelleştirme gelene kadar oyundan elinizi eteğinizi çekmek durumunda kalıyorsunuz. Hepsi bu…

Eğer siz de oyunu bitirdiyseniz ve yeni bir oyun arayışındaysanız üretici King’in Candy Crush için geliştirdiği kapsamlı eklenti paketi Dreamworld’ü deneyebilirsiniz. Üstelik 50 seviyeden oluşan bu eklentiyi bitirdiğinizde yeni yerler de kullanıcılara sunuluyor.
Günlük yaklaşık 93 milyon kullanıcıya sahip olan Candy Crush, üretici King’in gelirlerinin de yüzde 78’ini meydana getiriyor.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.