Burak Yılmaz’ın pozisyonu…

GezeGen GezeGen     08-02-14     Spor     Burak Yılmaz’ın pozisyonu…     435 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Burak Yılmaz'ın pozisyonu...

Burak Yılmaz’ın pozisyonu…

HTSPOR Yazarı Bülent Yavuz, Galatasaray-Eskişehirspor maçındaki pozisyonları yorumladı

Sevgili Cüneyt Çakır, dün sabah erken saatlerde Portekiz’den geldi. UEFA’nın semineri ve koşu testleri vardı. Yo-yo testine tabi tutulan Çakır, tüm katılımcıların önünde yer alarak beğeni topladı. Bu akşam Türk Telekom Arena’da önemli bir maça çıktı. Hiçbir fiziki yorgunluk yoktu. Bütün pozisyonlara çok yakındı. Sevgi ve saygı atmosferi içerisinde, çağdaş ve avrupai bir hakemin nasıl maç yönetebileceğini cümle aleme gösterdi. Elle oynamalarla ilgili olarak, FIFA’nın son dönemlerde hakemlere verdiği talimat doğrultusunda düdük çaldı ve gerekenlere de sarı kart gösterdi.

17. dakikada Burak Yılmaz’ın kaleci Boffen ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda; Cüneyt Çakır pozisyona çok yakın olduğu için hata yapmadı. Galatasaraylılar’ın ‘penaltı’ diye ayağa kalktığı bu pozisyonda, Eskişehirspor kalecisi ile Galatasaray’ın golcüsü pozisyon icabı karşı karşıya gelmişti. Bunda da kalecinin Burak’a elle ve ayakla bir müdahalesi yok. Vücut vücuda bir temas var. Ama o da penaltı için yeterli değildi.

Vücut ve beden dilini de çok iyi kullanan hakem Cüneyt Çakır, oyunculara pozitif anlamda renk katacak, ölçülü iletişim ve ilişkileri içerisindeydi. Artık dünya gülen hakem istiyor. Öfke kontrolünü yapamayıp, oyuncularla sert diyaloğa giren hakem tipi kalmadı. Dünya Kupası’na adım adım yaklaşan gözbebeğimiz, medarı iftarımız Cüneyt Çakır, sahadan aklışlarla ayrıldı. Hele hele Burak’ın bir hakeme yaptığı sevgi tezahürü, bu mukaddes kuruma gösterilen güven duygusudur. Sayın Zekeriya Alp, bu maçtaki hakem-oyuncu ilişkilerini ders olarak hakemlere anlatmalıdır.

Çok önemli bir seyahat içinde sevgili Çakır. Yarın sabah Kanarya Adaları’na uçacak. Orada FIFA’nın Dünya Kupası’nda görevlendirdiği hakemlerle birlikte hem eğitim hem de seminere katılacak. Bir hakemin yaşadığı ortama bakarmısınız. Bu çocukların hakkını vermek lazım. Dün Portekiz’den geldi, bu akşam TT Arena’da maç yönetti. Yarın Kanarya Adaları’na uçuyor. Ne diyelim; Allah nazardan saklasın…

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.