Bu Taksim’de bir eksiklik var!

GezeGen GezeGen     06-02-14     Chat Odaları     Bu Taksim’de bir eksiklik var!     352 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Bu Taksim'de bir eksiklik var!

Bu Taksim’de bir eksiklik var!

İki resim arasındaki tek farkı bulun

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından tanıtılan yeni Taksim projesinin görüntülerinde Taksim Cumhuriyet Anıtı yer almasına rağmen, kaidenin üzerinde yer alan Atatürk heykeli unutuldu.

‘KASIT YOK’

İBB’nin resmi internet sitesinden “heykelsiz” görüntüler basına dağıtıldıktan sonra hata fark edildi. Geç saatlerde Atatürk heykeli olan yeni görüntüler İBB yetkilileri tarafından basınla paylaşıldı. Yetkililer, kasıt olmadığını, çizimden kaynaklanan bir hata yapıldığını kaydettiler.

Taksim’in simgelerinden biri olan Taksim Cumhuriyet Anıtı, İtalyan heykeltıraş Pietro Canonica’ya yaptırılmıştı. Anıt, Hadi Bara ve Sabiha Bengütaş’ın yardımlarıyla 1928’de tamamlandı. Anıtın bir yüzü Kurtuluş Savaşı’nı, diğer yüzü ise Cumhuriyet Türkiyesi’ni simgeliyor.

Anıtın kuzey yüzünde Atatürk askerlerinin önünde görülürken, diğer tarafında Atatürk sivil giysileriyle, yanında İsmet İnönü ve Fevzi Çakmak, askerler ve halkla birlikte betimlenirken görülüyor.

Anahtar Kelimeler
istanbul büyükşehir belediyesi, Taksim Projesi , Cumhuriyet Anıtı, Atatürk heykeli, ibb, pietro canonica, hadi bara, sabiha bengütaş, Kurtuluş Savaşı, ismet inönü

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.