Bu at tam 8 bin 400 beygir gücünde

GezeGen GezeGen     19-03-14     Ekonomi     Bu at tam 8 bin 400 beygir gücünde     367 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Bu at tam 8 bin 400 beygir gücünde

Bu at tam 8 bin 400 beygir gücünde

İtalyan üretici Lamborghini’nin Aventador modeli 700 beygir gücünde ve İngiltere fiyatı yaklaşık 345 bin sterlin. “Dancing Rain” ise tek beygir gücünde ve tam 4.2 milyon sterlin ediyor.

Yani değeri, tek başına 12 Lamborghini Aventador gücünde… Dünyanın en önemli yarış atlarından biri olan ve 2011 yılında “jübile” yapan Dancing Rain, her ne kadar artık fiilen yarışmıyor olsa da, geçtiğimiz haftalarda bir açık artırmada 4.2 milyon sterline Şeyh Muhammed’e satılmıştı. Nedeniyse çok basit. Şubat ayı içinde doğurduğu tay… Yarışçı genlere sahip Doğan tayın, yarışçı bir annenin genlerini taşıması, 12 Lamborghini satın alınabilecek kadar yüklü meblağın ödenmesini normal hale getiriyor. Zaten Dancing Rain’in genlerinde de yarışçı bir at var. Şeyh Muhammed, bunun bir risk olduğunu kabul etse de, Dancing Rain’i satın almasını “büyük bir şans” olarak gördüğünü, bu yüksek miktarların ise yarış atları dünyasında normal olduğunu söylüyor. Son birkaç yılda yarış atları piyasasında büyük miktarların dönmeye başladığı, bunun önemli miktarının da Körfez ülkelerinden geldiği belirtiliyor.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.