“Bozkurt işaretiyle hoşgörü ödülü almalı”

GezeGen GezeGen     25-03-14     Haberler, Manşet     “Bozkurt işaretiyle hoşgörü ödülü almalı”     371 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
"Bozkurt işaretiyle hoşgörü ödülü almalı"

“Bozkurt işaretiyle hoşgörü ödülü almalı”

Sarıgül: Kılıçdaroğlu, nezaketinden o işareti yaptı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mustafa Sarıgül, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bozkurt işareti yapmasını, “Normalde hoşgörü ödülü alması gereken bir hareket” diye değerlendirdi. Seçimler için son 5 güne girilirken HABERTÜRK’ün sorularını yanıtlayan Sarıgül, şunları söyledi:

Seçim sonrası liderliğe soyunacak mısınız?
Sayın Kılıçdaroğlu ile tam bir anlayış birlikteliği içindeyiz. Bundan sonra da uyum içinde çalışarak, birleşerek, ortak aklı egemen kılacağız.

Başbakan Erdoğan ile ortak noktalarınız var mı?
Gezi’ye, kutuya kadar vardı. 17 Aralık’tan sonra Erdoğan ile hiçbir ortak yanımızın kalmadığını düşünüyorum. Yoksa o da ben de gençlik kollarından geliyoruz. O da çalışarak bu noktalara geldi.

Kılıçdaroğlu’nun bozkurt işareti yapması politika değişikliği mi?
Kılıçdaroğlu, nezaketinden o işareti yaptı. Normalde hoşgörü ödülü alması gereken bir hareket. Çünkü farklı siyasi görüşte olanlara hoşgörüyle yaklaşıyor. Ayrıca Kılıçdaroğlu’nun kendisine olan güvenini gösteriyor. Çok büyük bir büyüklük göstermiştir.

Şişli Belediye Başkanlığınız sona erdiği için üzgün müsünüz?
15 yıl Şişli Belediye Başkanlığı yaptım. Birçok devlet büyüğünü ağırladım. Hüzünlüyüm, duyguluyum. Ama aynı zamanda mutluyum da. Şişli’yi benim çalışmalarımı ileriye taşıyacak arkadaşlara bırakıyorum.Makam, mevkiim ne olursa olsun, Şişli üçüncü evladımdır.

Kan değişikliğini destekliyorsunuz yani?
Kesinlikle. Kaldı ki bir siyaset adamı vakti saati geldiği zaman görev değişikliğine gitmesi lazım. Hatta belediye başkanları için 10 yıldan sonra görev değişikliği kural haline gelmesi şart. Kan değişikliği her zaman iyidir.

Anket sonuçlarını nasıl görüyorsunuz?
En büyük anket, halktır. Baş başa, kıran kırana bir seçim olacak. Sonuçta biz seçimi alırız. Sandıklara sahip çıkacağız. Sandıklar için 60 bin kişiye görev verdik.

Çalışmalarımıza yabancı basının ilgisini neye bağlıyorsunuz?
Yabancı ilgisini CHP’nin iktidara yakınlaşmasına bağlıyorum. İktidarın el değiştireceğini artık onlar da görüyorlar. O yüzden ilgi gösteriyorlar.

Seçimlerde en büyük kozunuz nedir?
Kadınlara güveniyorum. Kadınlara olan saygımdan dolayı mor kazak giyiniyorum. Kadınlar, yıllarca çocuklarının beşiklerini salladılar, şimdi iktidarı sallayacaklar.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.