‘Bir saattir konuşuyorsun!’

GezeGen GezeGen     11-05-14     Haberler, Manşet     ‘Bir saattir konuşuyorsun!’     397 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
‘Bir saattir konuşuyorsun!’

‘Bir saattir konuşuyorsun!’

Feyzioğlu konuşmasını sürdürürken, Erdoğan, oturduğu yerden Feyzioğlu’na, “25 dakika başkan konuşuyor, bir saattir sen konuşuyorsun” diyerek tepki gösterdi

Feyzioğlu konuşmasını sürdürürken, Erdoğan, oturduğu yerden Feyzioğlu’na, “25 dakika başkan konuşuyor, bir saattir sen konuşuyorsun” diyerek tepki gösterdi. Feyzioğlu’nun, “Ee kızmayın Sayın Başbakanım. Güzel bir şey konuşuyorum Sayın Başbakanım” sözlerine Erdoğan, “Ne güzel konuşuyorsun?” karşılığını verdi. Feyzioğlu ise “Neyi yanlış söyledim Sayın Başbakanım?” dedi. Erdoğan da, “Baştan aşağı yanlış konuşuyorsun” diyerek tepkisini sürdürdü.
Bu sırada Erdoğan’ın dizine dokunan Cumhurbaşkanı Gül, “Tamam tamam” diyerek, sakin olmasını istedi. Erdoğan’ın el hareketleriyle tepkisini sürdürmesi üzerine Gül’ün Başbakan’ın elini tutmaya çalıştığı ve sakinleştirici ifadeler kullandığı kameralara yansıdı. Erdoğan ise Gül’e dönerek, “Neyine duruyorum ya sayın Cumhurbaşkanım. Böyle bir edepsizlik olmaz ki” dedi. Kürsüdeki Feyzioğlu ise, “Ben edepsizlik yapmadım” karşılığını verdi.
Feyzioğlu, konuşmasına devam ederken Erdoğan, “Sen kendin yapıyorsun. Yalan konuşuyorsun. Ne anlatıyorsun? Van’da neler yapıldığından haberin var mı?” dedi. Gül, yine Erdoğan’ı sakinleştirmeye çalıştı. Konuşmasına devam eden Feyzioğlu, “76 milyonun Cumhurbaşkanı’nı seçiyoruz. Bu Cumhurbaşkanımızın huzur içerisinde 76 milyonu kucaklamasını öneriyorum. Seçim sürecinin bu sürece uygun yürümesini arzu ediyorum ve bir kısmı belki de burada olan adayların birbirini kucaklayarak güzel bir seçim dönemi yaşamasını diliyorum. Ben edepsizlik yapmadım. Kimseye de edepsizlik yapıyorsun demeyi kendime yakıştırmam sayın Başbakan” diye konuştu.

Avukatlardan alkış
Feyzioğlu’nun, “Kimseye de edepsizlik yapıyorsun demeyi kendime yakıştırmam Sayın Başbakan” sözleri üzerine salondaki Türkiye Barolar Birliği ve Ankara Barosu’na bağlı avukatların alkışladıkları görüldü. Erdoğan, alkışların ardından beklenmedik bir şekilde ayağa kalkarak, “Siyasi konuşuyorsun. Bu saygısızlıktır” dedi. Kürsüdeki Feyzioğlu da, “Çok yapıcı bir konuşmaydı Sayın Başbakan” yanıtını verdi. Erdoğan, “Lütfen, lütfen” diyerek, Cumhurbaşkanı Gül’e döndü ve törenden ayrılma işareti yaptı. Erdoğan’ın, “Hukuksal bir hakkı da yok” sözüne karşılık Feyzioğlu, “Yasal hakkımız vardır” ifadesini kullandı. Erdoğan, “Maalesef bir tüzük ile böyle bir şeyi sürdürebiliyor” dedi. Feyzioğlu ise konuşmasının tek cümlesinde hakaret olmadığını dile getirdi. Erdoğan’ın, “Siyasi konuşma yapılıyor böyle bir şey olabilir mi?” çıkışını Feyzioğlu, “Hiçbiri siyasi değildir. Hepsi anayasaya uygundur” diye yanıtladı. Sert tepkisini ‘Tamamen siyasi’ diye sürdüren Erdoğan, Feyzioğlu’na Van’la ilgili anlattıklarının baştan aşağı yalan olduğu söyledi. Erdoğan’la Feyzioğlu arasındaki gergin diyaloglar yaşanırken, Erdoğan’ı sakinleştirmek isteyen Gül, ayaktaki Başbakan’ın kolundan çekti.

Protokol sıkıntısı
Erdoğan’ın, Gül’den önce ayağa kalkması üzerine Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Büyükelçi Koray Ertaş Cumhurbaşkanı’nın yanına gitti. Başbakan’ın koluna hafifçe dokunan Ertaş, Başbakan’ın Cumhurbaşkanı’ndan önce ayağa kalkarak, salonu terk etmeye çalışması üzerine protokol ihlali olmaması için çaba gösterdi.
Ancak bu sonuç vermedi. Erdoğan, ayağa kalktıktan sonra Gül ve protokoldeki Danıştay Başkanı, Genelkurmay Başkanı, Yargıtay Başkanı ve Adalet Bakanı ayağa kalktı. Erdoğan, bu isimlerle birlikte Danıştay’dan emekli olanlara plaket verilmesini beklemeden salondan ayrıldı. Protokol sırasında oturan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise yerinden kalkmadı. Cumhurbaşkanı ve iktidar mensuplarının salondan ayrılmasının ardından Kılıçdaroğlu da salondan ayrıldı. Böylece yaşanan gerginliğin ardından tören plaket verme bölümüne geçilmeden yarıda kesilmiş oldu.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.