BİLANÇODA ZARAR BORSADA KÂR

GezeGen GezeGen     11-04-14     Ekonomi     BİLANÇODA ZARAR BORSADA KÂR     378 Defa Okundu

BİLANÇODA ZARAR BORSADA KÂR

BİLANÇODA ZARAR BORSADA KÂR

Spor kulüplerinin 9 aylık bilançoları açıklandı. Borsada işlem gören 4 spor kulübü 2013 yılı 9 aylık dönemde zarar açıklarken, borsada piyasa değerlerindeki artış dikkat çekti

Spor kulüpleri arasında en fazla zarar Galatasaray’dan geldi. Galatasaray’ın zararı 151.2 milyon TL oldu. Lig’in ilk sırasında bulunan Fenerbahçe ise 118 milyon TL zarar etti. Beşiktaş’ın zararı ise 105.2 milyon TL, Trabzonspor’un ise 31.8 milyon TL oldu.
Öte yandan, yılbaşından bu yana Trabzonspor haricinde diğer spor hisselerinin borsada piyasaya değerlerini artırdıkları görülüyor. Lig’de şampiyonluk konusunda en yakın rakibine 10 puan fark atan Fenerbahçe’nin piyasa değerini 293.7 milyon TL artırarak 1 milyar TL’yi aştığı görülüyor. Galatasaray’ın da piyasa değeri 192 milyon TL artışla 492.4 milyon TL’ye yükseldi. Beşiktaş’ın piyasa değeri de 76.8 milyon TL artışla 506.4 milyon TL’ye ulaştı.
Kulüpler arasında hem zarar eden hem de piyasa değeri eriyen Trabzonspor oldu. Hissenin piyasa değeri 5.7 milyon TL düşüşle 96.7 milyon TL’ye geriledi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.