“bi küçük Eylül meselesi” için geri sayım başladı

GezeGen GezeGen     20-01-14     Magazin     “bi küçük Eylül meselesi” için geri sayım başladı     382 Defa Okundu

“bi küçük Eylül meselesi” için geri sayım başladı

“bi küçük Eylül meselesi” için geri sayım başladı

Ay Yapım’ın yapımcılığında; başrollerini Farah Zeynep Abdullah ve Engin Akyürek’in paylaştığı “bi küçük Eylül meselesi” filminden yeni görüntülerin yer aldığı fragman ve afiş yayınlandı.

Seyrettikten sonra da sizinle kalacak bir aşk hikayesini konu alan film 14 Şubat Sevgililer Günü’nde seyircisiyle buluşacak.
“bi küçük Eylül meselesi”1 yıla yakın süren çalışmalar sonucunda hayata geçti. Ön hazırlığı 2 ay süren filmin çekimleri 2 haftası İstanbul’da, 6 haftası da Bozcaada’da gerçekleştirildi.
“bi küçük Eylül meselesi”nin senaristliğini ve yönetmenliğini üstlenen Kerem Deren ve başrol oyuncuları Farah Zeynep Abdullah ile Engin Akyürek set sürecini anlattı.

KEREM DEREN: “BİR BÜYÜK HAYAL GERÇEK OLDU!”
Kerem Deren, “Bi Küçük Eylül Meselesi daha yazmadan kafamda oynattığım hayale yakın bir film oldu. Bunu söyleyebilmenin ne kadar ender olduğunu bildiğimden bir büyük hayalin gerçek olduğunu söyleyebilirim.. Bu film, hayatı yaşadığımız sırada kaçırdığımız harika şeyleri hatırlatacak bize belki de.. Çünkü hayatlarımız yaşanmamış mucizelerle dolu ” dedi.
Deren; Engin Akyürek ve Farah Zeynep Abdullah’ın performanslarını şu şekilde dile getirdi: “Engin’in oyunculuğu da, meslekle ilişkisi de kaya gibi sağlam. Ciddiye aldığı bir hazırlık süreci boyunca karakterin derinliğine hiç ödün vermeden indi. Bulduğu şeye de sımsıkı sarıldı ve hiç bırakmadı. Engin’e benim kalbime çok yakın bir karakteri emanet ettim ve ortaya çıkardığı karakter işin merkezinde durdu.”dedi.
Kerem Deren; Eylül karakterini canlandıran Farah Zeynep Abdullah içinde;
“Farah doğal yeteneği muazzam kuvvetli bir oyuncu. Kendi yeteneğiyle, çalışmalarımızdaki derinlik birleştiğinde ortaya benim Türkiye’de son zamanlarda gördüğüm en iyi oyunculuklardan biri çıktı. Hepimizi hayran bıraktı.” yorumunda bulundu.

ENGİN AKYÜREK “ FARAH’LA SİNERJİMİZ TUTTU!”
Engin Akyürek, “Karakteri doğru anlayıp, yorumlamak için iyi bir ön çalışma dönemimiz oldu. Duyguların ön planda olduğu bir film olduğu için Farah’la benim sinerjimizin çok doğru olması gerekiyordu. Bu anlamda Farah’la birbirimize çok yardımcı olduk, çok güzel bir uyum yakaladık. Bozcaada’da gayet keyifli bir set süreci geçirdik.” dedi.

fft16_mf3974768

FARAH ZEYNEP ABDULLAH “EYLÜL’Ü ÇOK SEVDİM!”
Farah Zeynep Abdullah ise canlandırdığı Eylül karakterini “Senaryoyu okuduğum andan itibaren Eylül’ü çok sevdim. Kendi ayakları üzerinde durabilen, güçlü bir kadın olması, en önemlisi hayatın içinden, sahici bir kadın olması beni çok etkiledi.” sözleriyle anlattı.
Onur Tuna ve Ceren Moray’ın da rol aldığı “Bi Küçük Eylül Meselesi”;İstanbul’un en popüler semtlerinden birinde yetişmiş Eylül (Farah Zeynep Abdullah) ile Bozcaada’nın huzurlu ve sakin ortamında kendi halinde yaşayan Tekin’in (Engin Akyürek) tesadüflerle başlayan sıra dışı birlikteliklerini konu alıyor.
Filmin kısaca öyküsü ise şöyle: Eylül hayatta istediği her şeye sahip. Güzel, neşeli, eğlenceli. Ta ki bir gün başına bir şey gelene ve yaşamının son bir ayını unutana dek. Ailesi, arkadaşları herşeyin yolunda olduğunu söyleyip dururken, Eylül bir şeylerin ters gittiğini anlamaya başlar. Ve hatırlamadığı bir ayın peşinden Bozcaada’ya gider. Orada, daha önce hiç görmediği derbeder, garip bir adam, ona seslenir:

“Eylül. Beni hatırlamıyor musun? Sen burada, bu adada bana aşık oldun.”

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.