Beyin kanseri için ilaç geliştirildi

GezeGen GezeGen     01-03-14     SağLık     Beyin kanseri için ilaç geliştirildi     401 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Beyin kanseri için ilaç geliştirildi

Beyin kanseri için ilaç geliştirildi

Northwest Biotherapeutics, beyin kanseri için bir ilaç geliştirdi

erkezi ABD’nin Maryland Eyaleti’ndeki biyoteknoloji şirketi Northwest Biotherapeutics Inc. beyin kanseri hastaları için “DCVax-L” adlı bir ilaç geliştirdi. Bu ilaçla insan bünyesinin bağışıklık sisteminin kansere karşı daha dirençli hale getirilmesi hedefleniyor. Bağışıklık sisteminin daha güçlü, dirençli hale gelmesiyle ise kanserli hücrelerin ilk etapta izinin sürülmesi, “yakalandıklarında” da yok edilmesi amaçlanıyor. DCVax-L, hastadan alınan beyini tümöründen alınan protein ve antijenlerin bağışıklık sisteminde rolü büyük olan dentrik hücrelerle harmanlanmasıyla elde ediliyor ve şırıngayla deri altın enjekte ediliyor. Şirkette çalışan bilim adamları, ilacı deneyen iki beyin kanseri hastasının 10 yıl yaşadığına, yeni teşhis konulan 20 hastada yapılan denemelerde ise ilaçı kullananların üç yıl süreyle yaşadığına bunun da diğer standart tedavi yöntemlerinden iki kat daha fazla bir süre olduğuna dikkat çekti. İlacın 2015’te daha yaygın şekilde test edileceğinin altını çizen bilim adamları, “Olumlu sonuç almayı başarırsak sadece beyindeki değil diğer organlardaki kanserli tümörlere karşı da bu yöntemi kullanabiliriz” diyor.

YENİ KANSER TERAPİSİ

Northwest Biotherapeutics, “DCVax-L” adlı bir kanser terapisini test ediyor. Terapi, vücudun bağışıklık sistemini kanserle savaşabilmesi için güçlendirmeyi hedefliyor.
1. Tümör dokusu üzerinde ameliyat sonrasında işlem yapılıyor ve içerdiği çok sayıda farklı antijen ve moleküllere ayrılıyor.

2. Bu antijenler, laboratuvar ortamında, bir cam kapta, bağışıklık sisteminin önemli bir parçası olan, sistemi yönlendiren dentrik hücrelerle karıştırılıyor.

3. Karışım saflaştırılıyor ve şırıngayla hastanın deri altına enjekte ediliyor. Dentrik hücreler bu aşamadan sonra tümörleri belirleyebiliyor ve bağışıklık sisteminin diğer hücrelerine bu tümörlere karşı saldırıya geçmeleri komutunu veriyor.
(DIŞ HABERLER)

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.