Bayram, seyran değil Apple-Tesla görüştü

GezeGen GezeGen     18-02-14     Ekonomi     Bayram, seyran değil Apple-Tesla görüştü     368 Defa Okundu

Bayram, seyran değil Apple-Tesla görüştü

Bayram, seyran değil Apple-Tesla görüştü

Teknoloji devi Apple ile Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor

“The San Francisco Chronicle” gazetesinin, adını açıklamadığı kaynaklara dayandırdığı iddiaya göre Apple’ın şirket satın alma ve birleşmelerden sorumlu yetkilisi Adrian Perica, Tesla Motors’un CEO’su Elon Musk ile Kaliforniya’da bir toplantı düzenledi. Görüşmenin nedeni belirtilmezken, her iki şirketten de net bir açıklama yapılmadı.

Haberde iki önemli şirket arasındaki üst düzey görüşmenin Apple’ın Tesla ile yakında ilgilendiğini gösterdiği öne sürüldü. Teknoloji devi Apple’ın otomotiv işine girmek istediği konusunda ciddi teşebbüsü olduğu öne sürülürken, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’yı satın alabileceği yönünde geçen yılın sonlarına doğru dedikodular çıkmıştı. Wall Street analistleri de Apple’ın yeni iş alanlarına girmesi gerektiği görüşünden yola çıkarak Apple-Tesla evliliğinin olabileceği spekülasyonlarında bulunuyorlardı. Söz konusu iddialar sonrasında böyle bir görüşme gerçekleşmesinin, spekülasyonlar sonrasında hayli dikkat çekici olduğu belirtiliyor.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.