Başbakan’ın yeğeni işkenceci mi?

GezeGen GezeGen     25-12-13     Haberler     Başbakan’ın yeğeni işkenceci mi?     311 Defa Okundu

Başbakan’ın yeğeni işkenceci mi?

Başbakan’ın yeğeni işkenceci mi?

CHP, Erdoğan’ın yeğeninin “İşkence” talimatını yerine getirmediği iddiasıyla karakol amirinin görevden aldırılması iddialarını sordu

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ali Demirçalı, Başbakanın yeğeni Ali Erdoğan’ın işkence talimatı verip yerine getirmediği iddiasıyla karakol amirinin görevden aldırılması olayını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sordu,”Ali Erdoğan hangi sıfatla yanınızda görevlendirilmiştir” dedi
Ali Demirçalı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde, Başbakanın, yeğeni olduğu bilinen ve aynı zamanda yakın korumalığını yapan, Ali Erdoğan’ın son vukuatının, kamuoyu nezdinde büyük tepkiyle karşılandığına dikkat çekti. Demirçalı, “Başbakanı protesto ettikleri için karakolunda bulunan vatandaşlara hakaretler yağdıran, polislere işkence yapmaları için emirler veren, buna itiraz eden amirlere ve polislere ise küfürler eden Ali Erdoğan’ın görüntüleri hepimizi şaşkınlık içinde bırakmıştır. Başbakanlık korumalarının sürekli olarak halka karşı demokratik olmayan ve hukuk kurallarını aşırı şekilde aşan davranışların birçoğunun arkasında maalesef, yeğen Ali Erdoğan ismi görülmektedir.” dedi.
CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a , “ Ali Erdoğan hangi sıfatla yanınızda görevlendirilmiştir?” diyerek şu soruların yanıtlanmasını istedi:
“Hiçbir yetkisi olmayan yeğeniniz, Ali Erdoğan nasıl olurda emniyet müdürlerine, polislere, korumalara talimat verebilmektedir? Yeğeniniz Ali Erdoğan’ın “işkence” talimatını yerine getirmeyen karakol amirinin görevden alındığı iddiası doğru mudur? Emniyet güçleri yeğen Ali Erdoğan’ın savunmasız vatandaşları dövmesine neden göz yummaktadır? Polis olmadan, polis teçhizat taşıyor olması suç değil midir? Yeğeniniz, Ali Erdoğan’ın Kadrosunun Başbakanlık’ta müşavir olduğu doğru mudur? Yurtdışı gezilerinde resmi heyet listesine, Ali Erdoğan’ın ismi ”Genel Başkan Asistanı” olarak girdiği doğru mudur? Yeğen, Ali Erdoğan’ı daha ne kadar yanınızda tutacak ve savunmaya devam edeceksiniz?”

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.