Başbakan’ın 23 korumasına tayin

GezeGen GezeGen     05-02-14     Genel     Başbakan’ın 23 korumasına tayin     302 Defa Okundu

Başbakan’ın 23 korumasına tayin

Başbakan’ın 23 korumasına tayin

17 Aralık süreciyle birlikte emniyet teşkilatında gerçekleştirilen tayin ve atamalara Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı da eklendi. Atamalar çerçevesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın koruma ekibinden 23 korumanın tayini çıkarıldı

Tayinlerin, böcek soruşturmasına ilişkin raporun Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmesinden sonra gerçekleşmesi dikkati çekti.
Koruma Dairesi Başkanı Ramazan Bal’ın talebi doğrultusunda gerçekleştirilen atamalarda Erdoğan’ın yakın koruma ekibinde bulunan 23 polisin yer aldığı öğrenildi.

Zamanlamada soru işaretleri
Söz konusu atamaların, bir süredir devam eden ve Erdoğan’a yönelik yasadışı dinleme yapıldığı iddialarını araştıran müfettişlerin hazırladıkları çok gizli raporun adli soruşturma amacıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmesinin hemen ardından yaşanması soru işaretlerine neden oldu. Görevden alınanlar arasında Başbakanlık’ta güvenlik kameraları merkezinde görevli polisler olması “böcek” soruşturmasında adı geçen polislerden olabileceği yorumlarına neden oldu.
Ancak polislerin, Başbakan’ın çalışma ofisinde böcek bulunmasından sonra görevden alınan eski ekip döneminden bu yana görev yapan polisler olduğu ve bu çerçevede ekibin bütünüyle yenilenmesi için tayin edildiği bildirildi. Atamaların, benzer olayların önlenmesi amacıyla emniyet teşkilatında İKK olarak bilinen “tedbir” ataması olarak nitelendirildiği öğrenildi.
Bu arada, Başbakanlık kaynakları, söz konusu atamaların “böcek” soruşturmasıyla ilgili olmadığını bildirdi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?



GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.