Başbakan’dan ‘yolsuzluk’ açıklaması

GezeGen GezeGen     18-12-13     Haberler     Başbakan’dan ‘yolsuzluk’ açıklaması     129 Defa Okundu

Başbakan'dan 'yolsuzluk' açıklaması

Başbakan’dan ‘yolsuzluk’ açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Macariston Başbakan Victor Orban ile yaptığı ikili görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi. Toplantının ardından soruları yanıtlayan Erdoğan, 17 Aralık operasyonuyla ilgili olarak, “Bunlar bir nevi çetelerdir. Bunlar devletin içinde devlet olma gayretindedirler. Bu örgütlenmeyi ortaya çıkaracağız. Babamızın oğlu olsa ortaya çıkaracağız.” diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 17 Aralık’ta çeşitli işadamları ve bakanların çoçuklarına yönelik olarak yapılan operasyon hakkında açıklamalarda bulundu. İşte Başbakan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

– Öncelikle ortada çok çok kirli bir operasyon söz konusu. Şunu bir defa bilmemiz gerekir biz 11 yıldır iktidarız. 11 yılda Türkiye’nin nereden nereye geldiği malumdur. Türkiye’de biz, 2023 yılının Türkiye’sinin dünyada ilk on içerisinde alması için mücedele ederken birileri de Türkiye’nin bu hızlı gidişini nasıl durdururuz hevesi içindeler.

– Biliyorsunuz gezi olayları ile ilgili başlayan bir süreç oldu ve onlar istediklerini elde edemediler. Şimdi yeni bir adım attılar. Şunu çok açık ve net söylemek zorundayım ki 14 ay dinleme, izleme bu tür şeyler yapılıyorsa ve bu konuda kendi üstlerine haber verilmeden görevli kişiler bunlar yapılıyorsa, buradaki mühendislik yolsuzlukla değil siyasi mühendisliğin bir başka versiyonudur.

– Bu da bir nevi çetelerdir. Bu çeteler şu anda devletin içinde devlet olma ve böyle bir anlayışla süreci istedikleri gibi yönetme yöneldirme gayreti içerisine girme olayıdır.

– Şu anda kamu bankalarımız bizim iktidarımız öncesinde görev zararları ile açalıp kapanan bankalardı. Ama şu anda bizim bankalarımız Avrupa!daki bankalar arasında derece yapan bankalardır. Böyle bir konumda olan bankalardır. Şimdi bu bankaları yaralama hedefleri de aynı şekilde yer almıştır. Bunlar dikkat çekicidir.

– Bunların Türkiye’deki uzantıları var. Uluslararası boyutları var. Bunları tespitimiz var ve tahminimiz de var. Ama aynı zamanda da tabi Türkiye’de bunun uzantıları var ve bu uzantılar şu anda malesef devlet içinde devlet gayreti ile bu adımları atıyorlar.

– Fakat bu örgütlenmeyi kesinlikle meydana çıkaracağız. Babamızın oğlu olsa dinelemeyeceğiz.

– Burada bir çok değişik şeyler söyleniyor, söylenecektir. Bunlara biz alıştık. Bu ülkede 28 Şubatları medya ile gördük. medyanın kendi içindeki organizasyonlar ile gördük. Onlar o karanlık işleri çevirdiler .

– Daha sonra bunlara bazı STK’lar karıştı. 5’li çete diye ortaya çıkan gruplar. Biz bunlara yabancı değiliz.

– Şimdi bunun değişik bir versiyonu uygulanıyor. Biz gereken çalışlmayı gerektiği gibi yapacağız.

– Biz ana muhalefet partisinin kirliliklerini çok iyi biliriz ve onların bu kirlilikleriyle Türkiye’nin ne hale geldiğini çok iyi biliriz.

– 30 Martta gereken cevabı gerktiği gibi milletimiz verecektir.

– Bizim namazımızdan ve abdestimizden şüphemiz yok. Burada bir çok şeyi farklı bir şekilde algılama olayı ve milletin algısını değiştirme olayı var. Yapılan bir çok olumlu faaliyeti olumsuza dönüştürme gayretleri var. Bunlar yine aradıkları beklediklerini bulamayacaklar.

– Bazı medya gruplarında çıkan emniyetteki yapılan değişiklilerle alakalı haberlerle ilgili olarak, görevi kötüye kullanma anlayışından hareketle, valilerimizin bir tasarrufu vardı. Valilerimiz de bu tasarrufu kullanmışlardır.

– Bu ülkeninin geleceğini karartmaya kimsenin hakkı yok.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.