Başbakan 2 milyon kişiye mi seslendi?

GezeGen GezeGen     24-03-14     Haberler, Manşet     Başbakan 2 milyon kişiye mi seslendi?     397 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Başbakan 2 milyon kişiye mi seslendi?

Başbakan 2 milyon kişiye mi seslendi?

Başbakan Erdoğan, partisinin Yenikapı’da düzenlediği mitingde toplanan seçmenlere seslendi. Peki kaç kişi vardı mitingde?
673 bin metrekarelik Yenikapı Meydanı, Ak Parti’nin İstanbul mitinginde hınca hınç doldu, tüm zamanların rekoru kırıldı

Bugüne kadar mitinglerini Zeytinburnu’daki Kazlıçeşme Meydanı’nda gerçekleştiren AK Parti, dün düzenlediği “Yeniden Milli İrade Mitingi” başlıklı İstanbul mitingi için denize dolgu yapılarak inşa edilen Yenikapı Meydanı’nı seçti.

AK Parti’nin İstanbul Mitingi ile Yenikapı’da da ilk kez miting yapılmış oldu. Başbakan Erdoğan, partisinin İstanbul’da düzenlediği miting 1 milyon kişinin gelmesi bekleniyordu.

Başbakan alana geldiğinde miting alanında yapılan anonsla katılımcı sayısının 1,5 milyonun üzerinde olduğu duyuruldu. Konuşmasının sonunda Başbakan Erdoğan “Burası bugün 2 milyon kişiyi gördü” diyerek kendisini dinlemeye gelenlerin sayısını verdi.

BAŞBAKAN ALANA HELİKOPTER İLE GELDİ

Başbakan Erdoğan, Kocaeli mitinginin ardından Yenikapı Meydanı’na helikopterle geldi. Helikopter, miting alanın bulunduğu bölgeye inmeden önce, bir süre havada bekledi. Bu sırada partililer büyük coşkuyla Başbakan Erdoğan’ı selamladı. Erdoğan da helikopterden vatandaşlara el sallayarak karşılık verdi. Bu arada, Başbakan Erdoğan’ın arama noktalarının açılarak dışarıda kalan vatandaşların alana alınması için talimat verdiği öğrenildi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.