Aziz Yıldırım’dan olay açıklamalar!

GezeGen GezeGen     25-01-14     Spor     Aziz Yıldırım’dan olay açıklamalar!     375 Defa Okundu

Aziz Yıldırım'dan olay açıklamalar!

Aziz Yıldırım’dan olay açıklamalar!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Divan Kurulu’nda gündemle ilgili birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.

-Başında beri söylüyorum biz şike yapmadık. Bu siyasi olayın nereye geldiğini hepimiz görüyoruz. 16 yıllık süreç içerisinde hiçbirimiz siyaset sokmadık. Tabi ki siyasi düşüncelerimiz vardır, o düşüncenin iktidarda olması için çalışma yaparız. Hepimizin gönlünde bir parti vardır ama biz siyaseti hiçbir zaman işin içine sokmadık. Fenerbahçe Atatürk’ün kulübüdür. Fenerbahçe, Türkiye Cumhuriyeti’ni koruyacak son kaledir, bunu herkes bilsin.

-Suçluyuz, tek suçumuz var Atatürkçü olmak. Operasyonun başladığı günlerde belki Fenerbahçeliler ‘Acaba böyle bir şey var mı?” diye düşünüyorlardı. Ama gelinen noktada herkes biliyor bunun şike davası olmadığını.

-Tüm Türkiye’de yaşayan insanlara görev düşüyor. Türkiye Cumhuriyeti dışında başka bir şey olamaz. Paralel devlet olamaz, böyle olursa devlet çöker.

-3 senedir çektiklerimizle gelinen noktada Başbakan’ın kendi ağzından da kumpas kuruldu diye açıkladı. Bu fezlekelerle mahkemenin devam etmesi, bizim savunma şansınımızı ortada kaldırmıştı.

-Haklıyız ya da haksısız diye söylememizin anlamı yok, bu konuları kapatacağım. Ben burdayım, veda konuşması da yapmıyorum.

-Başından beri söyluyorum. Ben Fenerbahçeli doğdum, Fenerbahçeli öleceğim. Ben bu kulübün kapısında bekçisi olmaya razıyım.

-Bundan sonra ne olacağı konuşuluyor.. Bu kulübün bir tüzüğü var, ona uygun devam edilir.

-1998’de başkan olduktan sonra ekonomik olarak güçlü olmamız gerektiğini söyledik. Türkiye’de amatör şubeleri Fenerbahçe ayakta uymaktadır. Fenerbahçe vergilerini ödemektedir. Bizden başka kimsenin ödediğini sanmıyorum.

-Dünkü toplanının ertelenme nedeni gelecek adına karar vermekti… Hukukçu arkadaşlarla çalışma yapıyoruz. Gereken ne ise yapacağız.

-Devletin spora önem vermesi gerekir. Maalesefe devlet, sporu üvey evlat olarak görüyor.

-Benim ismim para ediyorsa benim hakkımı vereceksin. Bütün kulüplerin hakları verilmeli. İddaa’nın kazandığı para: 3 milyar dolar.

-Fenerbahçe bir taraftan zincirlenmiş, bir taraftan inek gibi sağılıyor ama karşılığını alamıyor.

-Kenan Evren’in yerine AVM yapılması… İmar planını dahi çıkardık, okulları teslim ettik. Orasını devlet bize bağışlamıyor. Kiralarını da alacaklar, Gelirden pay alacaklar, ayrıca kira alacaklar. Belediye’den de imarını hallettik. Şuanda da Maliye Bakanı’yla anlaşmalar yapılıyor. Projeler hazır. Ben yoksam da arkadaşlarım bu projeyi hayata geçirecek. Kalamış’ta ihale yapılacak. Devlet bunu ihaleye çıkarıyor. Bende Koç’la Şahenk’le görüştüm. Fenerbahçe’nin payı olsun dedim. Onlar da onlar da olumlu karşıladılar. Sonra ‘Vay efendim bunu yapamazsınız’ dediler.

– Fenerland projesi… Kulübe gelir getirecek bir yer yapalım, vatandaşa açık olsun, gelir gelsin dedik. ‘Nasıl yaparsınız bunu’ dediler.

-Aziz Yıldırım, Başbakan Erdoğan’ın 1995 yılında “Sizleri saygıyla selamlıyorum. Yönetim Kurulu’na girmem için Ali Şen tarafından yapılan teklif için affını istedim. Fenerbahçe için her zaman hizmet vermeye hazırım. Fenerbahçe’de ilk yapılacak iş, altyapıyı iyi kurmaktı. Fenerbahçe’ye Şampiyonlar Ligi mücadelesinde başarılar dilerim. Fenerland projesi bir an önce hayata geçirilmelidir.” şeklinde yaptığı konuşmayı hatırlattı ve “Şimdi ise Fenerland’a karşı çıkılıyor.” dedi.

-Bu sezon mutlaka şampiyon olmamız lazım, tahriklere kapılmayalım. “Yuh” desen ceza geliyor artık.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.