Ayağa kaldıran oyunlar!

GezeGen GezeGen     08-02-14     TeknoLoji     Ayağa kaldıran oyunlar!     367 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Ayağa kaldıran oyunlar!

Ayağa kaldıran oyunlar!

Eski konsollar çöpe gidiyor

Koltuk tepesinde mideye tonlarca cips indirip üzerine kutu kutu enerji içeceği boşaltan oyuncu jenerasyonu artık tarihe karışıyor. Yakın geleceğin oyun dünyasında artık tembel tembel oturarak oyun oynamak mümkün olmayacak. Oyun tasarımcıları gelişen elektronik, yazılım ve sensör teknolojilerini kullanarak kelimenin tam anlamıyla oyun dünyasının ötesine, tamamen farklı bir boyuta geçmek üzere. Bu dünyada sanal görüntülerle zenginleştirilen gerçek çevre koşullarından (Augmented Reality) faydalanılacak.

KONDİSYON GEREKECEK

Ayrıca sanal gerçeklik de (Virtual Reality-Bilgisayar tarafından oluşturulan sanal ortamlar) daha şimdiden devreye girmeye başlayan yeni görsel teknolojiler yardımıyla her geçen gün biraz daha gerçeğe yaklaşıyor. Geleceğin oyun dünyasında öncelikli amaç oyuncuyu veya oyuncuları bir bütün halinde aksiyona dahil etmek olarak özetleniyor. Günümüzde oyuncular önceleri joystick ve daha sonra controller adı verilen kumanda araçlarıyla oyuna yalnızca dışarıdan ve kısıtlı olarak müdahale edebiliyordu. Ancak ilk örnekleri fuarlarda tanıtıma çıkan sensörlü kıyafetler yardımıyla artık oyuncular bedenlerinin tamamıyla oyunun içerisinde yer alacak. Diğer bir ifadeyle artık oyuncunun kendisi bir bütün halinde controller olacak. Yani oyunun ortasında kumandanın aküsünün bitmesi gibi sorunlar artık yaşanmayacak. Tabii oyuncunun pili biterse o ayrı konu.

Yeni kumandanın ilk örnekleri çıktı

CES Tüketici Elektroniği Fuarı’nda görücüye çıkan giyilebilir kumandalar’ daha şimdiden büyük bir ilgiyle karşılandı. Üreticiler uygun oyun olması halinde sadece üst beden için olan sensörlü kıyafetlerin 200 dolardan, bedenin tamamını kaplayan kıyafetlerin ise 400 dolardan satılabileceğini belirtiyor.

İnternet tahtına kurulun

Bilgisayarı kullanmaya başlayınca bir daha bırakamayanlardan mısınız? Kanadalı koltuk üreticisi MWE Labs, ister oyun meraklısı ister borsa canavarı olsun bilgisayarın başından kalkamayanlar için yeni ürünü olan ‘internet tahtını’ tanıttı. 3 adet 24 inç ekrana sahip koltuğun üzerinde 3 HDMI ve 7 USB girişi bulunuyor. Gelişmiş ses sistemine de sahip olan tahtın elektrik prizi de var.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.