Avrupa’yı korku sardı

GezeGen GezeGen     31-01-14     Chat Odaları     Avrupa’yı korku sardı     406 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Avrupa'yı korku sardı

Avrupa’yı korku sardı

Euro Bölgesi’nde enflasyonun beklentilerin üzerinde düşmesi ve işsizliğin yüzde 12’de takılıp kalması deflasyon korkularını yeniden ateşledi.

Avrupa’da deflasyon korkusu geri geldi.

Euro Bölgesi’nde Ocak ayı enflasyonu beklentilerin üzerinde düşüş kaydederek yüzde 0,7 olarak gerçekleşti. Beklenti enflasyonun yüzde 0,9 olması yönündeydi. Enflasyon Aralık ayındaysa yüzde 0,8 düzeyindeydi.

Düşen enflasyona karşılık bölgede işsizlik oranları ise hiçbir gerileme kaydetmedi. Euro Bölgesi’nde işsizlik üç aydır yüzde 12’de bulunuyor. Bölgede işsizlik Eylül’de yüzde 12,1 ile rekor kırmıştı.

AMB’NİN MÜDAHALETE ETTİĞİ SEVİYEYE DÖNDÜ
Enflasyon en son Ekim ayında yüzde 0,7’ye gerilemiş ve Avrupa Merkez Bankası’nı (AMB) faiz oranların yüzde 0,5’ten yüzde 0,25’e indirmeye zorlamıştı.

‘DRAGHI’NİN ÜSTÜNDEKİ BASKI ARTIYOR’
Capital Economics Baş Avrupa Ekonomisti Jonathan Loynes, yayımladığı değerlendirme notunda, “Güçlü Euro’nun deflasyon riskini artırmasıyla birlikte AMB Başkanı Mario Draghi’nin güvercin tavrını yeni müdahalelerle desteklemesi yönündeki baskı artıyor” dedi.

‘FAİZLER YÜZDE 0,1’E İNEBİLİR’
IHS Global Insight’ta Avrupa Ekonomisti olan Howard Archer ise bankanın faizi yüzde 0,10-,015 bandına çekebileceğini söyledi.

CNBCE.COM

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.