Arınç Diyarbakır Bismil’de

GezeGen GezeGen     13-03-14     Chat Odaları     Arınç Diyarbakır Bismil’de     439 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Arınç Diyarbakır Bismil'de

Arınç Diyarbakır Bismil’de

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Diyarbakır Bismil’de halka seslendi. Evlerinden Arınç’ı dinleyen vatandaşlar ve inşaat halindeki katta alınan önlemler dikkat çekti. Arınç, “11 yıl tek başına iktidar kalan ve yine Allah’ın izni ile nice yıllar bu millete şerefle hizmet edecek olan bir iktidar nasıl olur da Bismil’de belediye başkanlığını kazanamaz bizim derdimiz bu. Bu seçimde şeytanın bacağını kıracağız ve burayı alacağız” diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Bu seçimlerde Türkiye bir ilki başarsın. Ben bu seçimlerde İstanbul’u alır mıyız, Ankara’yı alır mıyız, İzmir’de ne durumdayız? Bunlara ilgi duyuyorum ama Türkiye’nin hatta dünyanın ilgisi, ‘AK Parti Diyarbakır’ı kazanabilecek mi, Bismil’i kazanabilecek mi? 30 Mart akşamı kimse Bursa’ya, Manisa’ya bakmayacak, Muğla’da ne oldu araştırmayacak, Antalya kime gitti araştırmayacak. Bismil’i kazandık mı buna bakacağız. İlk zafer müjdesini Bismil’den alabilirsek, ‘biz bu seçimi kazandık’ diyeceğiz” dedi.

Diyarbakır’daki temasları kapsamında Bismil ilçesinde beraberinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile bir düğün salonunda düzenlenen yemekte vatandaşlar, partililer ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelen Arınç, burada yaptığı konuşmada, yerel seçimlerin önemine değinerek, 11 yıldır Türkiye’de olmazları yaptıklarını, düşünülemezleri, hayal bile edilemeyenleri gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bu kapsamda ülkeye sayısız hizmetler sunduklarını ifade eden Arınç, şöyle dedi:

“Bu kadar güzel şeyler yapıyoruz ama niye biz belirli yerlerde halkımıza bu hizmetlerin bir mislini daha halkımıza götüremiyoruz? Türkiye’nin her yerinde belediyeleri kazanıyoruz da niye bazı yerlerde bugüne kadar kazanamadık? Niçin buralara da hükumetimizin gayretiyle halkımıza güzel hizmetler sunamadık? Ne eksiğimiz var? 2004’te seçimlere girdik tüm belediyeler 3 bin tane idi. Bunun neredeyse 2 bin 200’ünü kazandık. Yüzde 65’i bize geçti. 2009’da yine belediyelerin yüzde 60’tan fazlasını kazandık. Türkiye’nin her yerinde belediye kazanıyoruz ama Bismil’de, bir başka yerde bir başka yerde malum sebeplerle biz belediyeleri bugüne kadar kazanamadık. Kötü mü oldu? Kötü oldu, halkımız belediye hizmetlerinden hiç nasiplenemedi.”

Arınç, belediye hizmetlerinin insan yaşamındaki önemine değinerek, “15 yıldır belediyeleri ellerinde tutan malum zihniyet keşke hizmet edebilseydi, keşke halkımızı memnun edebilseydi keşke bugünkü şikayetlerin 3’ünü dahi duymamış olsaydık. Şikayet çok, ihtiyaç çok fazla ama seçim geldiğinde yine malum sebeplerle biz bunları seçmekten başka yolumuz yok gibi davranıyoruz. Hayır var. Türkiye’nin her yerine hizmet götüren AK Parti belediyeciliği bu memlekete de hizmet etmek için sıra ve desteğinizi bekliyor” diye konuştu.

“Bu seçimlerde Türkiye bir ilki başarsın”

Belediye başkan adaylarının çok kaliteli ve sicillerinin tertemiz olduğuna işaret eden Arınç, Bismil Belediye Başkan adayları Ali İhsan Merdanoğlu’nun parlamentoda çalışkanlığına tanık olduğunu belirtti.

“O bizden yalvara yalvara talep etmedi. Biz ‘Ali İhsan Bismil’in sana ihtiyacı var. Bismil’a hizmet edeceksin’ dedik. Kendisi için bir kötü söz duyulmadı” diyen Arınç, adaylarının hepsinin milletine gönülden bağlı olduğunu kaydetti.

Arınç, şöyle konuştu:

“Bu seçimlerde Türkiye bir ilki başarsın. Ben bu seçimlerde İstanbul’u alır mıyız, Ankara’yı alır mıyız, İzmir’de ne durumdayız? Bunlara ilgi duyuyorum ama Türkiye’nin hatta dünyanın ilgisi, ‘AK Parti Diyarbakır’ı kazanabilecek mi, Bismil’i kazanabilecek mi? 30 Mart akşamı radyo dinlenirken televizyon izlenirken kimse Bursa’ya, Manisa’ya bakmayacak, Muğla’da ne oldu araştırmayacak, Antalya kime gitti araştırmayacak. Bismil’i kazandık mı buna bakacağız biz. İnşallah ilk zafer müjdesini Bismil’den alabilirsek, ‘biz bu seçimi kazandık’ diyeceğiz. Kazanamazsak çok üzülürüz. Sizin için üzülürüz. Benim rahatım iyi hamdolsun. Ama biz milleti düşünüyoruz. 11 yıl tek başına iktidar kalan ve yine Allah’ın izni ile nice yıllar bu millete şerefle hizmet edecek olan bir iktidar nasıl olur da Bismil’de belediye başkanlığını kazanamaz bizim derdimiz bu. Kazanacağız inşallah. Allah verecek. Bu seçimi kazanırsak inanın bu önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimini de kazanmak demektir. 2015’te de yeniden iktidar olmak demek bu iktidarın merkezine de Diyarbakır’ı, Bismil’i koymak demektir. Bu kadar iddialıyız.”

“Bu seçimde şeytanın bacağını kıracağız ve burayı alacağız”

21 milyon 500 bin oy aldıklarını ifade eden Arınç, şunları kaydetti:

“Böyle bir parti her yerde her şeyi kazanıyor da niye biz Diyarbakır’da kazanamayalım? İnsan aynı insan, inancımız aynı inanç, kültürümüz aynı kültür. Burası ahlak, inanç, kültür yuvası. Toprağın altı da üstü de kuvvetli. Bu seçimde şeytanın bacağını kıracağız ve Allah’ın izniyle burayı alacağız. Düşmanlardan falan alıyor değiliz. Tüm partiler rakibimiz. Ama birbirimizin düşmanı değiliz. Kötü adayla kazanmaktansa iyi adayla kaybetmeyi tercih ederiz. Amacımız iyi insanla belediyeyi kazanmak ve milletimize dürüst hizmet etmektir. Belediye başkan adayımızın kazanması halinde milletvekillerimiz de onun arkasında birlikte hizmet edecekler. Kaymaklı baklava, burma kadayıf gibi kardeşim bunu kim yemez?”

“İdeoloji ile şehir güzelleşmiyor”

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de Bismil’in belediyecilik yönünden geri kaldığını ifade ederek, ilçenin bunu hak etmediğini söyledi.

“Bu seçimde gelin Bismil’in gündelik hayatını kolaylaştıracak projelerin hayata geçirileceği yeni bir dönemin kapısını açalım. İdeoloji ile şehir güzelleşmiyor” diyen Eker, ilçenin hasretle böyle bir dönemi beklediğini vurguladı.

Eker, demokratikleşme ve sivilleşme ile ilgili çok sayıda adım attıklarını, kimseden bu konuda ders almayacaklarını ifade ederek, herkese de bu konuda ders verecek icraatlar ortaya koyduklarını kaydetti.

“Bundan sonraki süreç daha çok demokrasi, daha sivil bir rejimin inşaası” ifadelerini kullanan Eker, belediyeciliğin ayrı bir uzmanlık alanı olduğunu, bunu Bismil ve Diyarbakır’da göremediklerini, bu nedenle 30 Mart seçimlerinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Başbakan Yardımcısı Arınç ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, daha sonra ilçeden ayrıldı.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.