Anadolu Efes, Lüleburgaz’da üretimi durduruyor

GezeGen GezeGen     02-04-14     Ekonomi     Anadolu Efes, Lüleburgaz’da üretimi durduruyor     417 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Anadolu Efes, Lüleburgaz'da üretimi durduruyor

Anadolu Efes, Lüleburgaz’da üretimi durduruyor

Daha önce Rusya’da bazı fabrikalarında üretimi askıya alan Anadolu Efes, pazardaki daralma nedeniyle Lüleburgaz’da da bira üretimini durduruyor

Anadolu Efes, Rusya’da Moskova ve Rostov kentlerinin ardından Türkiye’de lüleburgaz fabrikasında üretimi durdurma kararı aldı.

Anadou Efes, üretim ağının optimizasyonuna ilişkin başlatılan program kapsamında, Kırklareli/Lüleburgaz tesislerindeki bira üretim faaliyetlerini 2 Mayıs 2014 tarihi itibarıyla durdurma kararı alırken, tesislerdeki satış, dağıtım ve lojistik faaliyetlerine devam edecek.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de toplam kurulu kapasite içinde yüzde 8 payla en düşük kapasiteye sahip Lüleburgaz fabrikasındaki üretim faaliyetleri diğer fabrikalara kaydırılacak.

Açıklamada, “Alkollü içecek pazarında meydana gelen daralma karşısında alınan bu karar sonrası, şirketimiz verimliliğini artıracak ve sürdürülebilir büyümesine devam edecektir” denildi.

Anadolu Efes, Türkiye’deki üretim operasyonlarına İstanbul, İzmir, Ankara ve Adana’daki bira, Afyon ve Konya/Çumra’daki malt fabrikaları ile Bilecik/Pazaryeri’ndeki şerbetçiotu işleme tesisiyle devam edeceğini açıkladı.

Açıklamada, “İnsan kaynağımız ile ilgili alacağımız kararlar son değerlendirme aşamasında olup, Lüleburgaz Fabrikası’ndaki çalışanlarımızın öncelikli olarak diğer lokasyonlarımızda bulunan açık pozisyonlara kaydırılma olasılığı değerlendirilecektir” denildi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.