Alman Hükümetinden ‘Youtube’ Tepkisi

     29-03-14     Dünya     Alman Hükümetinden ‘Youtube’ Tepkisi     300 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Alman Hükümetinden 'Youtube' Tepkisi

Alman Hükümetinden ‘Youtube’ Tepkisi

Alman hükümeti, Türkiye’deki YouTube yasağını ‘ölçüsüz bir tepki’ olarak nitelendirdi

Alman hükümeti, Türkiye‘deki Youtube yasağını ‘ölçüsüz bir tepki’ olarak nitelendirdi. AGİT ise Türkiye‘nin düşünce özgürlüğü temel hakkını ihlal ettiği açıklamasını yaptı. Alman hükümeti, Türkiye‘deki Youtube yasağını eleştirdi.Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer, tek bir vakada yasadışı bir durum gerçekleşmiş olabilir diye milyonlarca kullanıcıyı cezalandırmanın ölçüsüz bir tepki olduğunu dile getirdi. Schaefer, “Youtubebir iletişim aracıdır, tek bir içeriğe indirgenemez” dedi.

Hükümet sözcüsü yardımcısı Christine Wirtz ise ifade özgürlüğünün yüksek önemine atıfta bulundu. Wirtz, bunun diğer devletlerle yapılan görüşmelerde de vurgulandığını kaydetti.

Öte yandan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT), Türkiye‘den sosyal medyaya uygulanan sansürün tamamen kaldırmasını istedi. AGİT Basın Özgürlüğü Özel Temsilcisi Dunja Mijatovic, Türkiye‘nin bu tür blokajlarla temel bir hak olan düşünce özgürlüğünü ihlal ettiğini kaydetti.

Yasaklara atıfta bulunan Mijatovic, bu tür bir tutumun demokrasilerde kabul edilemez olduğunu ve uluslararası standartları ihlal ettiğini belirtti.

AnkaraTwitter‘den sonra Suriye‘ye olası bir askeri operasyon görüşmelerinin yer aldığı ses kayıtlarını yayınlanmasından sonra Youtube‘a erişimi de yasaklamış

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.