Ali ismi tesadüf!

GezeGen GezeGen     19-02-14     Magazin     Ali ismi tesadüf!     321 Defa Okundu

Ali ismi tesadüf!

Ali ismi tesadüf!

‘Yeni ve Yeni Kalanlar’ şarkısının sözlerinde yer alan ‘Ali’ isminin Eskişehir’de ölen Ali İsmail Korkmaz’la ilgisinin olmadığını söyleyen Aksu, ‘Tamamen tesadüf’ dedi

Sezen Aksu, geçen cuma akşamı Bostancı Gösteri Merkezi’nde Gezi Parkı için oğlu Mithatcan Özer’le bestelediği ‘Yeni ve Yeni Kalanlar’ şarkısını seslendirdikten sonra tepkiler gelince bir açıklama yaptı. Şarkının sözlerinde geçen Ali isminin Eskişehir’de Gezi Parkı olayları sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’la ilgisi olmadığını söyleyen Aksu, internet sitesinde şu açıklamayı yaptı:

‘Hassas bir konudur’
“Sezen Aksu’nun Haziran (2013) ayında yaşanan ve bir sivil gençlik hareketi olarak ortaya çıkan Gezi olaylarından ilham alarak hazırladığı ‘Yeni ve Yeni Kalanlar’ şarkısına ilişkin, bazı yazılı basın organlarında ve sosyal medyada yer alan ve yanlış bilgiye dayanan haber, yorumlara ilişkin düzeltmemizi kamuoyuyla paylaşmayı görev biliriz.
Şarkının sözleri içinde yer alan ‘Ali’ ismi, yaygın kullanımı nedeniyle kamuoyunu temsil etmek amacıyla kullanılmıştır ve tamamen tesadüfidir. Sezen Aksu’nun Gezi olaylarının başlarında kaleme aldığı bu sözler, herkesin yeni tanıştığı ve yepyeni bir özgürlük söylemine sahip gençlerin yeni fikirlerine bir yüceltmedir. Öte yandan, Gezi olaylarında hayatını kaybeden gençlerimizin acısı çok taze ve hassas bir konudur. Bu şarkının konusu değildir.”

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.