AKP mitinglerinde neler oluyor?

     29-03-14     Chat Odaları     AKP mitinglerinde neler oluyor?     457 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
AKP mitinglerinde neler oluyor?

AKP mitinglerinde neler oluyor?

“Şarap ve Peynir” blog adresinde kendisini bir çapulcu olarak tanıtan bir vatandaş AKP’nin İstanbul Yenikapı’daki mitingine gitti ve izlenimlerini yazdı. “Tebdil-i Kıyafet” olarak miting alanına giren bu sırada “küpesini de çıkaran” yurttaşın izlenimleri şöyle:

* Hemen herkes özel güne kiralanmış belediye otobüsleri ile ilçe teşkilatları tarafından kiralanmış otobüslerle gelmiş. Girerken otobüs sayısı beni şaşırtmıştı ama çıkarken gördüklerim karşısında küçük dilimi yuttum.

* Giriş çok karmaşık, bir milyon adamı içeri almak kolay değil… bir de haremlik selamlık dayatması olunca hiç kolay değil.

* Polisler ekstra kibar: “Pardon, yol açar mısınız?” Mayıs’tan beri böyle bir şeye şahit olmadım. Şaka olmalı bu! 🙂

* Onlar için AKP, CHP, MHP filan yok. Tayyip-Kılıçdaroğlu Melek-Şeytan.

* Yarım saatlim milim milim ilerleyiş ve uyduruk bir üst araması sonrası içerideyim.

* Öncelikle öyle çoşku filan yok…çok fazla pankart filan da yok…abartılı bir kenetlenme, gözü dönmüşlük filan yok… Seviyorlar Tayyibi ama o kadar… AKP filan da yok onlar için… bi Tayyip o kadar. Ama Tayyip dediği için ölürler mi? Öldürürler mi? Ih ıh!

* Tayyip helikopterle dolaşırken bir heyecan oluyor, el sallamalar filan. Tayyip kitle iletişimi konusunda önemli taktikler kullanıyor…önce yukarıdan bakıyor… Sonra helikopterden talimat yolluyor, arka kısma insan alın, dışarıda kalanlar var filan diye. Vay be! Adam oradan bile müdahele ediyor! Kürsüden iletiyorlar mesajı. Çok seviyor bu kitle bu aşağılayan davranışı!

* Konuşma başlıyor…5 dakika sonra ilk hareketler… “Bu paraleller vatan hainiii!” “Yuuuuh!”.. bir yandan yuhlayıp bir yandan çıkanlar… Noluyo be?! Nereye gidiyorsunuz? “Bunlar peygamberi kamyonet kasasına bindirdiler!” “Yuuuuh!” … hoppala …onlarca insan gidiyor çıkışa doğru… “Bu CHP zihniyeti bilmemne!” “Yuuuuuh!” …yüzler oldu… Ben 25-30 dakika sonra çıktım, onbinlerle beraber çıktım… Dışarıda yüzbinler vardı! Adam içeride böğürüyor! Millet çıkıyor! Yahu neyin kenetlenmesi??! Bu ne?!

* Girerken bir sohbet sırasında duyduklarım geliyor aklıma: “Biz sayı çok olsun diye geldik zaten” Olay budur…olay bir fotoğraf karesidir…onu çektirebilmek için herkese verilen para, yardım vs aslında bu bir prodüksiyon masrafıdır, o kadar. Çıkıyorum yüzbinlerle beraber…millet otobüsüne ulaşma derdinde. Şimdi bir yol hayal edin…Yenikapı feribot iskelesinden, Unkapanı’ndaki tarihi sarnıca kadar… Herhalde 5 km filan… O yolun iki şeridinin de ağzına kadar otobüs ve minibüslerle dolu olduğunu düşünün… Çıkanları bekleyen… Herhalde 3-5 bin civarında araçtan bahsediyoruz… “Bindirilmiş kıtalar” deyimi size ne anlatıyor?

* Tayyibi seviyorlar ama konuşmasını bitirmesini beklemiyorlar bile. Paralel devlet, istiklal savaşı filan gerçek dertleri değil. O kadar büyük miting meydanında doğru dürüst miting filan yapılamaz. Duyulamıyor, görülemiyor. Adamın tek derdi, gazetelere “Milli İrade” fotoğrafı vermek

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.