Akçakale Sınır Kapısı Suriyelilere kapandı

GezeGen GezeGen     24-01-14     Dünya     Akçakale Sınır Kapısı Suriyelilere kapandı     351 Defa Okundu

Akçakale Sınır Kapısı Suriyelilere kapandı

Akçakale Sınır Kapısı Suriyelilere kapandı

Suriye’nin Rakka kentine bağlı Telabyad ilçesindeki çatışmalardan kaçan ve önceki günden bu yana Akçakale Sınır Kapısı yakınlarında bekleyen Suriyeliler’in Türkiye’ye geçişine izin verilmiyor.

Şiddetli çatışmaların ardından Irak Şam İslam Devleti mensuplarının kontrolüne geçen Telabyad’dan kaçan yaklaşık 500 kişilik grup, öğle saatlerinde Akçakale Sınır Kapısı yakınlarında toplandı. Sınır tellerinin bulunduğu alana gelen ve Türkiye’ye geçmek isteyenlere, bölgede güvenlik önlemi alan askerler tarafından izin verilmedi. Uzun süre sınır hattında bekleyen Suriyeliler, akşam saatlerinde Akçakale Sınır Kapısı’nın karşısındaki alanda beklemeye başladı.

Suriyeliler’in burada da Türkiye’ye geçmelerine izin verilmedi. Suriyeliler Türkiye sınırında beklemeyi sürdürürken, güvenlik güçleri ise bölgede zırhlı araçlar ile önlemlerini artırdı. Akçakale Sınır Kapısı önünde toplanan Türk ve Suriyeliler ise güvenlik güçlerince yapılan anonslar ile sınırdan uzaklaştırılıyor. Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki araç trafiğine kapalı olan, Suriye’ye açılan Cilvegözü Sınır Kapısı’nda ise TIR’ların çıkışı dün kontrollü bir şekilde başladı.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.