‘Ağır’ takım elbiseye kadınsı dokunuş geldi!

GezeGen GezeGen     18-03-14     Ekonomi     ‘Ağır’ takım elbiseye kadınsı dokunuş geldi!     409 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
‘Ağır’ takım elbiseye kadınsı dokunuş geldi!

‘Ağır’ takım elbiseye kadınsı dokunuş geldi!

Erkek giyimi markası olarak bilinen Crispino, yeniden yapılanırken işkadınlarına yönelik ürünlere de girecek. Marka her yıl yüzde 40 büyüme hedefliyor…

Erkek giyim markası olarak bilinen ve geçmiş yıllarda Kurtlar Vadisi’nin yıldızı Necati Şaşmaz ile gündeme gelen Crispino, Gültekin Grup bünyesine geçtikten sonra tamamen yeniden yapılanıyor. Günseli Oral’ı yönetime getiren marka, bir yandan satış ağını geliştirmeye, diğer yandan da işkadınlarına yönelik yeni ürünlere odaklandı.
Genel Müdür Oral, iki yıla kadar Crispino’da kadınlara yönelik koleksiyonlar da hazırlanacağını söyledi. Oral, “Mağazamıza eşleriyle gelenlerin gözleri mutlaka kendileri için de bir şeyler arıyor. İlk hedefimiz erkek koleksiyonlarını büyütmek. İşkadını markası anlamında da çok talep var. Bir iki yıl içinde böyle bir planımız var” dedi.
İnovasyona daha çok yatırım yapacaklarını anlatan Oral, “Katma değer ürünler üretmek zorundasınız. Çünkü müşteri çok bilinçli. Leke tutmayan, daha az kırışan, yazın serin kışın sıcak tutan klimalı kumaşlar kullanacağız. Minimum karlarla daha fazla ürün satmak istiyoruz” ifadesini kullandı.

Her yıl yüzde 40 büyüme
Gültekin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Gültekin de, 18 olan mağaza sayısını artırmak, yurt içi ve yurtdışı satış ağını genişletmek amacıyla çalıştıklarını anlattı. Gültekin, “Yıl içinde 13 yeni mağaza açacağız. Her yıl en az yüzde 40 büyümek istiyoruz. Bu sayede markayı da tekrar canlandıracağız. Yurt dışında da benzer bir büyümeye odaklanacağız” dedi.
Genel Müdür Oral da, bu yılki yeni mağazaların öncelikle Ankara, Erzurum, Siirt’te açılacağını kaydederek, “Anadolu’da herkes takım elbise giymek istiyor. Konya ve İzmit’te de AVM’lerle görüşüyoruz, Anadolu, güçlü olduğumuz bir yer. Kapatılan pek çok bayi, yeniden bayilik istiyor. Bunları da değerlendiriyoruz” diye konuştu. Yurt dışındaki öncelikli hedefleriyse Irak, Rusya, Avusturya ve Almanya olacak.

‘At’ ise tamam!
Genel Müdür Günseli Oral, markanın sembolü olan at figürünün, Crispino’nun özellikle Anadolu’da ve Orta Doğu’da sevilmesinin önemli nedenlerinden biri olduğunu söyledi. Oral, “At figürü çok önemli. Çok ilgi çekiyor. Güç algısı ve kendinden emin bir gösterişi var. Iraklı bir yatırımcı, at figürü için ‘çok etkili oldu bizim için’ demişti. Bunu sıkça duyuyoruz” dedi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.