Açıklama az önve geldi… Gabon’daki FETÖ okulları TMV’ye devrediliyor

GezeGen GezeGen     20-12-16     Dünya     Açıklama az önve geldi… Gabon’daki FETÖ okulları TMV’ye devrediliyor     331 Defa Okundu

Açıklama az önve geldi… Gabon’daki FETÖ okulları TMV’ye devrediliyor

Gabon’da faaliyet gösteren Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) ait tüm okullar Türkiye Maarif Vakfı’na (TMV) devrediliyor.

TMV Başkan Vekili Büyükelçi Dr. HASAN Yavuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkedeki FETÖ varlıklarının devrine ilişkin hükümet yetkilileriyle mutabakat zaptının imzalandığını belirti.

Yavuz, FETÖ okullarının devralınması ile milletimizin alın teri olan bu kurumların gerçek işlevine döndüğünü dile getirerek, “Türkiye Gabon dostluğu eğitim alanında yeni bir gelecek inşa edecek.” açıklamasında bulundu.

Devir için mutabakat zabtı, Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Yavuz ile Gabon Milli eğitim Bakan Yardımcısı Mme Lucie Akalane arasında imzalandı.

Dr. Yavuz, TMV heyeti olarak Gabon Devlet Başkanı Ali Bongo Ondimba’ya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel mektubunu da sunduklarını belirtti.

İmza töreninde Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Mustafa Göksu, Türkiye Cumhuriyeti Libreville Büyükelçisi Nurdan Bayraktar Gölder hazır bulundu.

Gabon’da FETÖ’ye ait ilkokul, orta okul ve lise seviyelerinde üç okul ve 200 öğrenci bulunuyor.

Bu anlaşmayla TMV, 8 Afrika ülkesi ile FETÖ okullarının devrine ilişkin mutabakat sağlamış oldu. Daha önce Gine’de 5, Çad’da 3, Somali’de 2, Sudan’da 2, Senegal’de 6, Moritanya’da 5 ve Nijer’de 5 okulun devri için anlaşma imzalanmıştı.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.