ABD’li fon Medical Park’tan çıktı

GezeGen GezeGen     24-12-13     Ekonomi     ABD’li fon Medical Park’tan çıktı     379 Defa Okundu

ABD'li fon Medical Park'tan çıktı

ABD’li fon Medical Park’tan çıktı

ABD’li yatırım fonu Carlyle, Medical Park yatırımından çıktı, hastane zincirinin çoğunluk hisselerinin Turkven’e satışında anlaşıldı.

Carlyle Ortadoğu ve Afrika Eşbaşkanı Can Deldağ, hastaneler zinciri Medical Park’taki yüzde 40 hisselerinin Turkven tarafından yönetilen fonlara satışı konusunda anlaştıklarını, Medical Park’ın diğer iki ortağı olan Usta ve Sancak gruplarının da hisse satışı ile şirketin çoğunluk hisselerinin Turkven’e geçeceğini söyledi.

Deldağ, düzenlediği telekonferansta gazetecilere yaptığı açıklamada, “Medical Park’ın satışı konusunda bugün itibariyle anlaşma imzaladık, şirketin çoğunluk hissesi Turkven’in yatırım danışmanlığını yaptığı fonlara satılacak. Carlyle yüzde 40 hissesinin tamamını satıyor, ortaklarımız Usta ve Sancak grupları da kendi hisselerinin bir kısmını satıyorlar, böylece şirketin çoğunluk hissesi el değiştirmiş oluyor” dedi.

Medical Park’ta Usta ve Sancak gruplarının da yüzde 30’ar hissesi bulunuyordu.

Satış fiyatını ve satılan hisse miktarını açıklamayacaklarını belirten Deldağ, en kısa zamanda Rekabet Kurulu’na başvuru yapacaklarını söyledi.

Carlyle’ın Türkiye’de bugüne kadar sağlık, eğitim, perakende gibi tüketiciye değen sektörlere odaklandığını söyleyen Deldağ, bundan sonraki dönemde de gıda ve perakende sektörlerinde yatırım yapmak istediklerini kaydetti.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.