ABD’li diplomatın ‘bip’lik üslubu: ‘S….r et AB’yi’

GezeGen GezeGen     08-02-14     Dünya     ABD’li diplomatın ‘bip’lik üslubu: ‘S….r et AB’yi’     346 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
ABD’li diplomatın ‘bip’lik üslubu: ‘S....r et AB’yi’

ABD’li diplomatın ‘bip’lik üslubu: ‘S….r et AB’yi’

Rusya sızdırdı

ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Victoria Nuland’ın, AB’ye karşı küfürlü bir ifade kullandığı ses kaydı ortaya çıktı. Youtube’a sızdırılan video kaydının, Nuland ile ABD’nin Kiev Büyükelçisi Geoffrey Pyatt arasındaki bir telefon görüşmesine ait olduğu tahmin ediliyor.

Seslerinden Nuland ve Büyükelçi Pyatt oldukları anlaşılan 2 kişi; Ukrayna’daki gelişmeler, krizi çözme yolunda atılabilecek adımlar ve yeni hükümette muhaliflerden kimlerin olması gerektiği gibi konular hakkında konuşuyor.

Görüşmenin bir yerinde Nuland olduğu ileri sürülen kişinin, krizi çözme çabalarında BM’nin rolünü öne çıkaran ve AB’nin pozisyonunu ise küçümseyen bir edayla, “S….r et AB’yi” dediği duyuluyor.

Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney, kaydı kimin sızdırmış olabileceğine dair soru üzerine, “Video ilk olarak Rus hükümeti tarafından duyuruldu ve tweet edildi, bence bu durum Rusya’nın rolü hakkında bir şeyler söylüyor” dedi.

Kaydın gerçek ya da sahte olup olmadığına dair ısrarlı sorular karşısında Psaki, “Sahte olduğunu söylemedim” ifadesini kullandı. Psaki, Nuland’ın AB’deki muadilleriyle temas halinde olduğunu ve özür dilediğini bildirdi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.