ABD’den o iddiaya yalanlama!

GezeGen GezeGen     08-02-14     Dünya     ABD’den o iddiaya yalanlama!     373 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
ABD'den o iddiaya yalanlama!

ABD’den o iddiaya yalanlama!

İngiltere Savunma Bakanlığı konu ile ilgili yorum yapmadı

Taliban güçleri, Afganistan’da düzenledikleri bir operasyon sonrası ABD birliklerine ait olduğunu belirttikleri bir köpek ile birkaç silah ele geçirdiklerini iddia etti. ABD Savunma Bakanlığı ise iddiaları yalanlayarak, köpeğin ABD birliklerine ait olmadığını ifade etti.

Taliban güçleri tarafından yayınlanan videoda üzerinde yelek bulunan kahverengi bir köpek ile Taliban askerleri tarafından tutulan silahlar dikkat çekiyor. Videoda köpeği “Colonel” (Albay) olarak adlandıran Taliban güçleri, köpeğin ABD birliklerine ait olduğunu iddia etti. Görüntülerde ayrıca köpek ile birlikte bir GPS cihazı, bir tabanca, bir meşale ve üç tüfeğin bulunduğu kaydedildi. Taliban sözcüsü Zabiullah Mücahid olay sonrası yaptığı açıklamada, birliklerinin gösterdikleri güçlü direniş ile düşmanlarına saldırdıklarını kaydederek, “Güçlerimiz ABD’lilere ait olduğunu öğrendiğimiz ‘Colonel’ adlı köpek ile birlikte bazı silahlar ele geçirdiler” şeklinde konuştu. Sözcü açıklamasında ayrıca Colonel’in iyi durumda olduğunu ve köpeğin geleceği hakkındaki kararı daha sonra vereceklerini açıkladı.

Öte yandan, ABD Savunma Bakanlığı ise yaptığı açıklamada köpeğin ABD birliklerine ait olmadığını belirtti. Yetkililer köpeğin bölgede bulunan İngiliz güçlerine ait olduğunu ifade etti. İngiltere Savunma Bakanlığı ise konu ile ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

İHA

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.