ABD’de işsizlik maaşı başvuruları beklentiyle paralel

GezeGen GezeGen     21-03-14     Ekonomi     ABD’de işsizlik maaşı başvuruları beklentiyle paralel     398 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
ABD'de işsizlik maaşı başvuruları beklentiyle paralel

ABD’de işsizlik maaşı başvuruları beklentiyle paralel

ABD’de işsizlik sigortası talebi onceki haftaki 9 binlik azalmanın ardından geçen hafta 5 bin artarken iş gücü piyasası yatay seyrini koruyor

ABD’de 15 Mart tarihiyle biten haftada işsizlik sigortası başvuruları bir önceki haftaya kıyasla 5 bin artarak 320 bine yükseldi. ABD’de Çalışma Bakanlığı’nın bugün açıkladığı verilere göre işsizlik sigortasına başvuranların sayısı ekonomistlerin beklentileriyle uyumlu olarak 320 bin olarak gerçekleşti.

Önceki haftanın verileri de revize edilmeyerek 315 binde kaldı. Çalışma Bakanlığı’nın verilerine göre son 4 haftalık ortalama da 3 bin 500 azalarak 327 bin düzeyinde gerçekleşti.

ABD’de iş gücü piyasasında son aylarda kaydedilen olumlu gelişmeler sonucu kasım ayında işsizlik oranı yüzde 7’ye inmişti.

Aralık ayında işsizlik oranı yüzde 6,7’ye, ocak ayında da yüzde 6,6’ya düşmesine karşın ülke genelindeki elverişsiz hava koşullarının da etkisiyle şubat ayında işsizlik oranı yeniden yüzde 6,7’ye çıktı.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.