80 yaşından sonra kanser ameliyatı oldu

GezeGen GezeGen     26-05-17     SağLık     80 yaşından sonra kanser ameliyatı oldu     436 Defa Okundu

80 yaşından sonra kanser ameliyatı oldu

Çukurova Üniversitesinde Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne baş vuran 81yaşındaki Ali Basri ve 85 yaşındaki Sevim Kamışlı mide kanseri teşhisiyle ameliyat edildi.

Adana‘da, mide kanseri tedavisi gören 81 ve 85 yaşındaki 2 kişi, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde geçirdikleri operasyonla sağlığına kavuştu.

ÇÜ‘den yapılan yazılı açıklamaya göre, bir süredir mide kanseri tedavisi gören Ali Basri (81) ve Sevim Kamışlı (85), hastanenin Genel Cerrahi Kliniğine başvurdu.

Geriatri (yaşlılık dönemindeki sağlık sorunları ve bu sorunların tedavileriyle ilgilenen tıp dalı) alanında büyük bir aşama kaydeden hastanede, Doç. Dr. Tolga Akçam tarafından başarılı şekilde ameliyat edilen Basri ve Kamışlı, şifa buldu.

Ameliyata girmeden önce yapılması gerekenler
Hastaneden taburcu edilen hastaların sağlık durumlarının iyi olduğu, tedavilerinin zaman zaman kliniklerde ayakta yapılacağı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Doç. Dr. Akçam, beslenme, hijyen ve medikal yaklaşımlarla halk sağlığına verilen önem sonucunda son yüzyılda beklenen yaşam sürelerinin giderek uzadığını belirtti.

Tolga Akçam, hastanelerinde 80 yaş üzeri cerrahi ve anestezi gerektiren hasta sayısının her branşta belirgin olarak arttığını belirterek, şunları kaydetti:

Yaşlı hastalar ÇÜ Balcalı Hastanesinde son derece kaliteli hizmet sonucunda sağlıklarına kavuşarak taburcu ediliyor. Özellikle cerrahi müdahale yapılacak yaşlı hastalarda mevcut rahatsızlıkların beraberinde birçok farklı hastalık da olabilir. Bu nedenle özellikle riskli yaşlı hasta gruplarının yakın takip ve ileri teknik takip olanağı olan hastanelerde ameliyat olmaları son derece önemli. Balcalı Hastanesi de bu kapasiteye sahip yegane bölge hastanesidir. Ali Basri ve Sevim Kamışlı, bir süredir mide kanseri nedeniyle dış merkezlerde tedavi gördü. Daha sonra çok yüksek riskli bir dönemde bize geldiler. Hastaların ameliyatı, gerekli tetkiklerinin ardından gerçekleştirildi. Başarılı geçen operasyonların ardından da yakın takip edilerek taburcu edildiler.”

Milliyet

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.