5 büyük market zincirine uyarı!

GezeGen GezeGen     18-03-14     Ekonomi     5 büyük market zincirine uyarı!     510 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
5 büyük market zincirine uyarı!

5 büyük market zincirine uyarı!

‘Satışa devam ederek karışık bir mesaj veriyorlar’

ABD’de savcılar 5 büyük perakendeciyi tütün ürünleri satışını durdurmaları için uyardılar.

BU LOGO 104 MİLYAR DOLAR

ABD’de 2 düzine savcı, eczane bölümleri de olan 5 büyük perakende zincirini, CVS Caremark Corp’u takip ederek tütün ürünleri satışını durdurmaları için uyardı. CVS, sigara ve diğer tütün ürünleri satışını Ekim ayına kadar durduracağını duyurmuştu. New York Baş Savcısı Eric Schneidemann yaptığı açıklamada, “Kendilerini toplum sağlığı kaynağı olarak lanse eden eczaneler ve ilaç dükkanları tütün ürünleri satışına devam ederek karışık bir mesaj veriyorlar” diye konuştu.

Perakende zincirleri Wal-Mart Stores Inc., Walgreen Co., Rite Aid Corp., Kroger Co. ve Safeway Inc’e mektup gönderen savcılar arasında New York, Ohio, Arizona ve Mississipi savcıları da yer alıyor. ABD hükümetinin tahminlerine göre yılda 480 bin Amerikalı sigaraya bağlı hastalıklardan yaşamını yitiriyor.
ABD’de sigaranın küçük bir bölümü eczanelerde satılıyor. Sigaranın en çok satıldığı yer yüzde 85 ile akaryakıt istasyonları ve özel tütün dükkanları. ABD sigara sektörünün büyüklüğü 100 milyar dolar.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.