3 bankaya el konuldu

GezeGen GezeGen     05-03-14     Ekonomi     3 bankaya el konuldu     386 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
3 bankaya el konuldu

3 bankaya el konuldu

Rusya Merkez Bankası, kara para aklama ve terörizmin finanse edilmesini gerekçe göstererek 3 bankanın daha lisansını iptal etti

Bankadan yapılan açıklamada, Dağıstan Bank, Moskova merkezli Monolit Bank ve Kemerovo’da faaliyette bulunan Gelişim Bank’ın bankacılık faaliyetlerinin durdurulduğu ifade edildi.

Dağıstan Bank’ın lisansının iptaline militan gruplara yardımda bulunduğu, yaklaşık 1,6 milyar ruble (44,4 milyon dolar) kara para aklama ve terörizmle mücadele testini geçemediği gerekçe gösterildi.

Gelişim Bank’ın da 4,8 milyar ruble (133 milyon dolar) şüpheli transfer yaptığı belirtiliyor. Monolit Bank da 9 milyar ruble (250 milyon dolar) şüpheli transfer yapmakla suçlanıyor.

Rusya yönetimi bankacılık sektörü üzerindeki kontrolünü sıkılaştırmayı sürdürüyor. 2013’de 30 kadar bankanın lisansına el kondu.

Bankacılık sektöründeki baskının devlet kontrolündeki bankaların ağırlığının artmasına neden olacağı endişesi de dile getiriliyor.

Önümüzdeki günlerde 50 kadar daha bankanın lisansının iptal edileceği belirtiliyor. Uzmanlar Rusya’da faaliyette bulunan bine yakın bankadan gelecekte 200-300 kadarının kalacağına dikkat çekiyor.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.