’17 Aralık’ soruşturması için ilk iddianame

GezeGen GezeGen     01-03-14     Genel     ’17 Aralık’ soruşturması için ilk iddianame     365 Defa Okundu

'17 Aralık' soruşturması için ilk iddianame

’17 Aralık’ soruşturması için ilk iddianame

Savcı Ekrem Aydıner yazacak

Aralarında işadamı Reza Zarrab ile eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’in de bulunduğu 5 ismin yer aldığı soruşturmaya ilişkin iddianamenin ise beklenen bilirkişi raporlarının dosyaya ulaşmasının ardından yazılacağı bildirildi.

17 ARALIK SORUŞTURMASINDA TUTUKLU KALMADI

BÖYLE TAHLİYE EDİLDİLER

TAHLİYELERLE İLGİLİ İKTİDAR VE MUHALEFET NE DEDİ?

“17 Aralık” soruşturması kapsamında Fatih Belediyesi, TOKİ ve işadamı Reza Zarrab’ın da aralarında bulunduğu şüphelilere ilişkin yapılan 3 ayrı operasyon sonrası savcılık dosyalar üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Soruşturmaları yürüten savcı Ekrem Aydıner’in ilk iddianamenin yazımına önümüzdeki hafta başlayacağı öğrenildi.

İLK İDDİANAME

Savcılık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, ilk iddianame, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de aralarında bulunduğu isimlerin gözaltına alındığı soruşturmaya ilişkin hazırlanacak. Soruşturma kapsamında Demir’in kardeşi Sebahattin Demir’in de aralarında olduğu 8 kişi tutuklanmıştı. Tutuklanan şüpheliler avukatlarının itirazları üzerine tahliye edilmişti.

BİLİRKİŞİ RAPORLARI BEKLENİYOR

17 Aralık’ta aralarında işadamı Reza Zarrab’ın da bulunduğu 14 şüpheli tutuklanmıştı.

Rıza Sarraf ile bakan çocukları Barış Güler ve Kaan Çağlayan’ın da aralarında bulunduğu 5 kişiye düşen soruşturmada ise, bazı bilirkişi raporlarının beklendiği öğrenildi. Savcılığın tanık ifadelerine başvurduğu soruşturmada, bazı şüphelilerin yeniden ifadelerine başvurulabileceği belirtildi. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından ise iddianamenin yazımına başlanacak.

DHA

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.