17 Aralık polislerine örgüt soruşturması

GezeGen GezeGen     01-02-14     Genel     17 Aralık polislerine örgüt soruşturması     371 Defa Okundu

17 Aralık polislerine örgüt soruşturması

17 Aralık polislerine örgüt soruşturması

17 Aralık soruşturmalarında görev alan polisler hakkında ‘örgüt’ iddiasıyla soruşturma başlatıldığı öne sürüldü

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 17 ve 25 Aralık operasyonunun örgütsel yapı tarafından organize edildiği iddiasıyla soruşturma başlattığı öne sürüldü. 25 Aralık soruşturmasında savcı TMK 10’uncu maddesiyle sorumlu savcı Muammer Akkaş’ın görevden alınmasından sonra dosyada görevlendirilen Cumhuriyet Savcısı İsmail Uçar tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Organize ve Mali Şube Müdürlükleri’nde görevli polislerin mercek altına alındığı iddia edildi.

‘Bilgisayarlara format’
Operasyon sonrasında fiziki ve teknik takip bilgilerinin yer aldığı Mali ve Organize Şube’ye ait bilgisayarların özel bir yazılımla formatlandığı iddia edilirken, bu şubelerin bilgisayarlarının log kayıtları incelenerek hangi bilgisayara kim tarafından girildiğinin tespit edildiği öne sürüldü. Yine iddialar arasında savcılığın 17 bin sayfalık telefon dinleme kayıtlarını da incelettiği, teknik takip ve dinlemelerde görev alan personel hakkındaki ‘delil karartma ve delil uydurma’ suçlamalarını da araştıracağı yer aldı. Soruşturma kapsamında 17 Aralık sonrası Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakub Saygılı ile arama el koyma gözaltı ve teknik takiplerde görevli emniyet görevlilerinin ifadesinin alınacağı iddia edildi.

‘Öyle bir soruşturma yok’
Cumhuriyet Başsavcı Vekili Oğuzhan Atamtürk Uyar, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarında görev alan polisler hakkında örgüt iddiasıyla başlatılmış bir soruşturma olmadığını söyledi. TMK 10. madde ile yetkili Başsavcıvekili Uyar, şu an böyle bir soruşturma olmadığını belirtirken, “Bir inceleme mi yürütülüyor, soruşturma mı açılacak?” sorularına da “Yok diyorum” yanıtını verdi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.