1 saniyede 800 MB’lık filmi indirebileceksiniz

GezeGen GezeGen     23-01-14     TeknoLoji     1 saniyede 800 MB’lık filmi indirebileceksiniz     384 Defa Okundu

1 saniyede 800 MB'lık filmi indirebileceksiniz

1 saniyede 800 MB’lık filmi indirebileceksiniz

Sadece saniyeler içinde bir filmi telefonunuza veya bilgisayarınıza indirmeyi kim istemez? Güney Kore bu hayali çok yakında gerçekleştirecek gibi görünüyor.

3G’nin gelmesiyle mobil internette büyük bir adım atılmış ve akıllı telefonların patlamasında çok büyük bir rol oynamıştı. Daha sonra gelen 4G ise 3G’den ortalama 10 kat daha hızlı olan yapısıyla dikkat çekmiş ve ABD başta olmak üzere gelişmiş ülkelerde kullanılmaya başlamıştı.

GÜNEY KORE’YE JET HIZINDA İNTERNET GELİYOR
Güney Kore Bilim ve Teknoloji Bakanlığı üzerinde çalıştığı yeni bir projeyle mevcut 4G internet hızından bile 1000 kat daha hızlı olan 5G’yi ülke çapında 2020 yılına kadar kullanabilmeyi planlıyor.

Henüz 4G bile Türkiye başta olmak üzere birçok ülkede yaygınlaşma şansı bulamamışken Güney Kore’de 5G kablosuz internet ile sadece bir saniyede 800 MB’lık bir film indirilebilecek ve 6 yıl içinde bu teknolojinin tüm ülkede yayılacak.

5G hızına çıkmak için yapılacak yatırımın 1.5 milyar doları bulduğu belirtilirken, Güney Kore her ne kadar 5G’ye 2017’de geçecek olsa da, son kullanıcıların 5G hızlardan yararlanabilmesi 2020’nin sonunu bulacak.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.