Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Zorlu Center’da zorlu günler!

  Zorlu Center'da zorlu günler!

  Zorlu Center’da zorlu günler!

  1 Ekim’de açılan Zorlu Center, AVM içinde kapalı bir şekilde bekleyen Apple mağazasından şikayet eden kiracılarına ilk ay için yüzde 50 oranında kira indirimi yaptı. Kapalı olan Apple mağazasının çevresindeki kağıt duvarlar nedeniyle müşterinin gelme isteğini azalttığını iddia eden bir perakendeci “Bu durum cirolarımıza yansıyor. Zorlu Center’da kaybımızı bu yolla telafi etmeye çalışıyor” dedi.

  Kirada indirim alan bir diğer mağaza sahibi de şöyle konuştu: “Üçüncü ay için de görüşüyoruz. Yüzde 20-30 oranında ek indirim yapılabilir. Ama henüz net değil.” Zorlu Center yetkilileri “Kiracılarımıza iki ay için jest yaptık. Kira indirimini tüm kiracılarımıza uyguladık. Aralık ayında herşey sözleşmelerde olduğu şekilde devam ediyor” derken, Apple konuyla ilgili yorum yapmadı.

  Resmi Büyüt
  image
  Ayşegül Akyarlı Güven / The Wall Street Journal
  İlgili Haberler

  Zorlu’daki Apple mağazası açılışı 2014’e kaldı
  Zorlu’da perakendeci de Apple’ı bekliyor
  Zorlu Center’ı bekleyen zorluklar
  Interbrand’in “En iyi global markalar” anketine göre 2013 yılında dünyanın en değerli markası olan Apple Türkiye’deki ilk mağazasını Zorlu Center’da açacak. Bunun için Zorlu Center’da 2 bin metrekarelik bir yer kiralayan Apple, ilk planlara göre beklenen açılışını Aralık ayında yapacaktı. Ancak, süre uzadı ve açılış 2014’e sarktı. Bu da çevrede yer alan mağazalarda rahatsızlık yarattı..

  12’NCİ AYDAN SONRA 15 GÜN BEDAVA

  Şikayetlerini AVM yönetimine de ileten kiracılar, Zorlu Center’dan bir telafi jesti aldı: Birinci ay için kirada yarı yarıya indirim. Ancak, AVM’nin kiracıları bir yıllık kirayı peşin ödediği için Zorlu Center onlara, 1 yılları dolduktan sonra 15 gün kira bedeli ödemeden dükkanda kalma şansı verecek. Kiracılara indirim nedeniyle bir bedel ödenmeyecek.2.5 milyar dolara mal olan Zorlu Center 150’den fazla mağazaya ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda içinde büyük bir sanat merkezi de barındırıyor.

  Resmi Büyüt
  image
  Bloomberg News
  Apple’ın faaliyetlerine bakıldığında, şirket kendisine ait mağazalarla batıda oldukça faal. Çin’den sonra Türkiye doğudaki ve gelişmekte olan ekonomiler içindeki ilk yatırımı olacak. Dördüncü çeyrek sonuçlarına göre Apple’ın en güçlü pazarı hâlâ Amerika. 37 milyar dolarlık cirosunun 13.9 milyar dolarlık bölümü buradan geliyor. Avrupa bölgeler arasında ikinci sırada yer alırken, Çin 5.7 milyar dolar ile ikinci sırada.

  Dünyada gittiği her şehirde büyük bir merakla karşılanan Apple burada da aynı şekilde bekleniyor. Ancak bu kez sabırsızlananlar arasında sadece tüketiciler değil, komşuları da var.

  Okunma Sayısı ; 559

  Zorlu Center’da zorlu günler! Benzer Yazılar

  Kato Dağı’na Bayrak Asan TIR Şoförüne Pülümür’de Teröristler Ateş Açtı Bir ay önce Kato Dağı’nın zirvesine helikopter
  Şırnak’ta Çıkan Çatışmada 26 PKK’lı Terörist Öldürüldü Şırnak’ın Kınalıtepe mevkisinde arama tarama faaliyeti yürüten
  Fetö Elebaşı Gülen, Hangi Şartta Türkiye’ye Geleceğini Açıkladı Darbeci Sisi yanlısı Mısır gazetesine konuşan FETÖ lideri terörist
  Üniversite Kavşağında Fuhuş Görünümlü Gasp Tezgahı Adana‘da Cono aşiretine mensup kadınlar, gündüz vakti Çukurova Üniversitesi girişinde
  Çorum’da Temizlik İşçilerinin Bulduğu “Yardım Edin” Notu, Polisi Alarma Geçirdi Çorum’da temizlik işçilerinin caddede

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Zorlu Center’da zorlu günler! Etiketler