Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Yürütme yargıyı işgal altına alamaz

  Yürütme yargıyı işgal altına alamaz

  Yürütme yargıyı işgal altına alamaz

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin soruları cevapladı.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının öncesinde açıklama yaparak gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

  İstanbul merkezli operasyonu başlatan savcının görevden el çektirildiği ve savcılarla emniyet mensupları arasında bazı sıkıntılar olduğu yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine Bahçeli, “Yolsuzlukla mücadeleyi değişik kavramlarla örtmeye çalışanlar, bir korkunun sonucu olarak derinleşmesine de imkan tanımamak istemektedirler. Yürütme, yargıyı işgal altına alamaz, almamalıdır. Savcının veya hakimlerin kararını, polislerden engellemeye çalışanlar varsa başka yollarla da gereğini yapma cesaretini göstermelidirler. Bu da mümkündür” ifadesini kullandı..

  “YOLSUZLUK İDDİALARINA BENZEMESİN”

  Bahçeli, İdris Naim Şahin’in MHP’ye katılacağı yönünde iddialar bulunduğunun belirtilmesi üzerine, “Bu yolsuzluk iddialarına benzemesin. Herhangi bir atılmış adım görülmemektedir. AKP’nin milletvekilleri ve AKP’ye oy vermiş muhterem vatandaşlarımız, bu gelişmeleri yakinen takip etmeli, ellerinden gelen gayreti göstermeli ve tavrı geliştirmelidir” diye konuştu.

  “BİZİ İLGİLENDİREN BİR KONU DEĞİL”

  Yeni kabineyi nasıl değerlendirdiğine ilişkin bir soruyu cevaplayan Bahçeli, “Bizi ilgilendiren bir konu değil” dedi.

  Bahçeli, bir gazetecinin “Başbakan, Pakistan dönüşü uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada, ‘Asıl hedef benim. Çocuklarımın üzerinden bana gelmek istiyorlar’ dedi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz, sorusuna “Hedefin kendisi olduğu doğrudur çünkü yolsuzluğu yapan Hükümetin başıdır. Bunu önlemek için de her gayreti göstermektedir” cevabını verdi.

  “Meclis’te denetleme yetkisini kullanmayı düşünüyor musunuz” sorusu üzerine Bahçeli, önce yargının görevini yapması gerektiğini ifade ederek, “Kısa süre içerisinde yargıda çok başarılı eylemler olmuştur. Bir de bu yönüyle eylemler ortaya koysunlar” dedi.

  “TEMİZLİK MUTLAKA YAPILACAK”

  Bahçeli, “Bakanların istifası yetmez dediniz. Hükümete istifa çağrınız söz konusu olabilir mi” sorusu üzerine şunları kaydetti:

  “Hükümete istifa çağrısından evvel istifa etmiş bakanlar üzerinde yolsuzluk yapma iddialarını karşılayan tedbirleri ortaya koymak lazım. Recep Tayyip Erdoğan istifa edince yargı duracak mıdır acaba? Durursa doğru mudur? O bakımdan istifa eden bakanlar başta olmak üzere yolsuzluğa adı karışan isimleri kime dayanırsa dayansın, Türkiye’de üretilen bütün deterjanlar büyük havuzun içerisine dökülmeli ve orada bugünkü hükümet yıkanmalıdır. Tursilden almayan persilden alacak, omodan almayan başkasından alacak ama temizlik mutlaka yapılacaktır.”

  Okunma Sayısı ; 392

  Yürütme yargıyı işgal altına alamaz Benzer Yazılar

  Kato Dağı’na Bayrak Asan TIR Şoförüne Pülümür’de Teröristler Ateş Açtı Bir ay önce Kato Dağı’nın zirvesine helikopter
  Şırnak’ta Çıkan Çatışmada 26 PKK’lı Terörist Öldürüldü Şırnak’ın Kınalıtepe mevkisinde arama tarama faaliyeti yürüten
  Üniversite Kavşağında Fuhuş Görünümlü Gasp Tezgahı Adana‘da Cono aşiretine mensup kadınlar, gündüz vakti Çukurova Üniversitesi girişinde
  PYD’ye Verilen Silahlar Ülkemizde Ele Geçiriliyor İçişleri Bakanı Soylu, ABD tarafından PYD’ye verilen bazı silahların güvenlik güçlerince
  Lice deki çatışmada 3 askerimiz şehit edildi Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yürütülen operasyonda PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Yürütme yargıyı işgal altına alamaz Etiketler