Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Yorgun görünümlü gözlere son!

  Yorgun görünümlü gözlere son!

  Yorgun görünümlü gözlere son!

  Gözler; bakışları belirleyen ve yüze anlam kazandıran, güzelliği ve gençliği tamamlayan en önemli organlarımızdandır.

  Üst göz kapakları; cildi genetik, zaman, yerçekimi, stres ve yoğun yaşam etkisiyle gevşer ve kirpiklerin üzerine yığılır. Alt göz kapaklarında ise çökmeler, ciltte sarkma, göz yaşı oluğunun belirgin olması ortaya çıkabilir. Bazı kişilerde ise yağ yastıkçıkları fıtıklaşarak şiş ve yorgun görünüme yol açar. Bu değişiklikler özellikle sabahları ve akşam geç saatlerde çok rahatsız edicidir. Göz kapağı estetiği ile genç, dinamik bakışlara yeniden kavuşmak mümkündür.

  Konuyla ilgili bilgi veren Estetik Cerrahı Op. Dr. Hasan Fındık; Yaşın ilerlemesiyle ve yerçekiminin de etkisi ile kaşlarda, üst ve alt göz kapaklarında deri gevşemesi, fazlalığı, sarkması oluşur ve bununla birlikte özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının öne doğru fıtıklaşması ile torbalanma olabilir. Bu durumun estetik görünüm bozukluğuna neden olması yanında, sarkık haldeki üst göz kapaklarının gözün önünü kapatması ile kişinin görmesini engelleyebilir. Bu sorunların giderilmesinde Göz Kapağı Estetiği’ni uygulamak mümkündür…Göz kapağı estetiği (blefaroplasty) alt ve üst göz kapaklarındaki fazla kas ve deri dokusunun onarılmasıyla bu dokulara destek olan göz çevresi bölümlerinin gerginleştirilmesi işlemidir. Bu cerrahi uygulama ile sarkmış üst ve alt göz kapakları, fazla yağ toplanmasına bağlı torbalanmalar, göz çevresi kırışıklıkları düzeltilerek kişinin yaşlı, yorgun görünümü daha genç ve dinamik bir görünüme dönüştürülür’’ bilgisini verdi.

  Estetik Cerrahı Op. Dr Hasan Fındık, Genellikle 35-40 yaşlarından sonra göz altında torbalanma ve kırışıklıklar oluşmakta, üst göz kapağında sarkma meydana gelmektedir. Bu durum kişiyi yorgun ve üzgün göstermektedir. İlerleyen yaşla birlikte kas bölgesinde ve alında da bir düşme gözlemlenmektedir. Basit kırışıklıklar genellikle dolgu maddeleriyle düzeltilebilir. Ancak doku sarkması olduğunda ve derin kırışıklıklarda, operasyon gerekmektedir. Amaç kişinin daha genç ve dinamik görünmesinin sağlanmasıdır’’dedi.

  Estetik Cerrahı Op.Dr.Hasan Fındık, Göz kapağı estetiği yapılacak kişilerin kaslarının pozisyonu çok iyi değerlendirilmelidir. Göz kapağı yaşlanma bulgularının yanında kaş düşüklüğü de varsa mutlaka kaş kaldırma ameliyatı da düşünülmelidir. Kaş düşüklüğü giderilmeden yapılan göz kapağı estetiği ameliyatlarından sonra, kaş daha fazla düşerek, iyi bir estetik sonuç alınmasını engelleyebilir.

  Bazı kişilerde yalnızca kaşların kaldırılması bile üst göz kapağını gerginleştirerek, blefaroplasty ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır’’dedi.

  Okunma Sayısı ; 683

  Yorgun görünümlü gözlere son! Benzer Yazılar

  Islak saçla uyumanın zararları Yoğun bir günün ardından duşa girmek kadar rahatlamaya yardımcı bir şey yok. Fakat bu rahatlık saçlarınızı
  Cinsel hastalık belirtileri Günümüzde yaygın bir sağlık sorunu olarak görülen cinsel hastalık belirtileri sizlere bu tarz bir hastalığa sahip
  Sınav öncesi zihin açıcı yiyecekler Hayatınızın en önemli sınavı yaklaşıyorsa sınav öncesi zihin açıcı yiyecekler tüketerek sınava
  Süt içelim mi, içmeyelim mi? Sağlık alanında artıya, eksi demenin prim yaptığı bir dönemden geçiyoruz. Yıllar süren adeta iğneyle kuyu kazılarak
  Ağız kuruluğunun nedenleri nelerdir? Ağız kuruluğu hemen hemen herkesin yaşadığı sorunlardan biridir. Ağız kuruluğunun nedenleri nelerdir?

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Yorgun görünümlü gözlere son! Etiketler