Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında flaş gelişme!

GezeGen GezeGen     20-12-13     Haberler     Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında flaş gelişme!     118 Defa Okundu

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında flaş gelişme!

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında flaş gelişme!

3 bakan çocuğu, Reza Zarrab ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir dahil 49 kişiye tutuklama talebi

4 savcı, oybirliğiyle 3 bakan oğlunun da aralarında bulunduğu 49 ismin tutuklanmasını istedi. Ağaoğlu’na denetimli serbestlik getirilirken toplam 22 kişi salıverildi.

Türkiye’yi sarsan rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kaan Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan ve İşadamları Reza Zarrab’ın da aralarında bulunduğu 49 şüpheli, 4 savcının oy birliğiyle tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

İşadamı Ali Ağaoğlu, Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum ve şehir planlayıcısı Aytaç Ölkebaş ‘denetimli serbestlik’ getirilerek, serbest bırakıldı. Soruşturmada toplam 22 kişi salıverildi.

İstanbul Polisi tarafından düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan aralarında İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kaan Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile İşadamları Reza Zarrab ve Ali Ağaoğlu’nun da bulunduğu 71 isim dün sabah Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.