Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Yoğurt kralına eski rakıcı talip

  Yoğurt kralına eski rakıcı talip

  Yoğurt kralına eski rakıcı talip

  Chobani markasıyla ABD yoğurt pazarının yüzde 40’ına sahip olan Hamdi Ulukaya’nın Mey İçki’nin eski sahibi yatırım fonu TPG ile ortaklık görüşmeleri yürüttüğü belirtiliyor

  Yeni Rakı’nın üreticisi Mey İçki’nin eski sahibi olan ABD’li yatırım fonu TPG (Texas Pasific Group), ABD’de Türk girişimci Hamdi Ulukaya’nın (42) kurduğu yoğurt devi Chobani’yi gözüne kestirdi.
  New York Times gazetesi, TPG’nin Chobani’ye yatırım yapmak için görüşmeler yaptığını ve sona yaklaştığını yazdı. Değeri 5 milyar doları aşan Chobani, uluslararası büyüme stratejisi gereği bir ortak arayışına girmişti.
  Yaklayık yüzde 15 hissesini satmak istediği bilinen Chobani, bu ay başı itibariyle 6 potansiyel yatırımcı ile görüşme halindeydi.

  59 milyar $’lık dev
  New York Times, TPG’nin bu talipler arasında artık öne çıktığını yazdı. Chobani ve TPG haber üzerine bir yorum yapmaktan kaçındı. Yatırımla ilgili ayrıntıların henüz netleşmediği, görüşmelerden bir anlaşma çıkmama ihtimalinin de bulunduğu belirtiliyor.
  San Francisco ve Fort Worth’te merkezleri bulunan yatırım fonu TPG, 2006 yılında Mey İçki’nin yüzde 90’ını yaklaşık 800 milyon dolara almış, şirketi 2011 yılında İngiliz içki devi Diageo’ya 2.1 milyar dolara satmıştı.
  Genç ve hızlı büyüyen şirketlere ortak olduğu bilinen TPG’nin portföyünde 59 milyar dolarlık yatırım var.
  TPG’nin son yatırımları arasında cep telefonundan taksi çağırma hizmeti veren Uber ve turistlere ev kiralamaya aracılık eden Airbnb var.

  9 yılda 3 büyük arasına girdi
  9 yıllık bir şirket olan Chobani, cebinde 3 bin dolarla ABD’ye dile öğrenmeye giden Hamdi Ulukaya tarafından kuruldu. 2005 yılında krediyle küçük bir yoğurt fabrikası alan Ulukaya Chobani’yi ABD’nin en büyük 3 yoğurt firmasından biri haline getirmeyi başardı.
  Chobani 2013 itibariyle satış gelirini 1 milyar dolara çıkardı. 3 bin çalışanı bulunan şirket Idaho’da dünyanın en büyük yoğurt fabrikasında üretim yapıyor. Şirket ürettiği yoğurdu ‘Yunan yoğurdu’ adıyla pazarlıyor.
  Hamdi Ulukaya bunun nedenini ürettiği yoğurdun Türk yoğurdundan farklı olarak daha sulu ve tatlı bir çeşit olmasıyla açıklıyor. Yunanlıların ‘Bir Türk geldi, piyasayı ele geçirdi’ diye kızdığını söyleyen Ulukaya ABD yoğurt pazarının yaklaşık yüzde 20’sini elinde bulunduruyor.

  Okunma Sayısı ; 591

  Yoğurt kralına eski rakıcı talip Benzer Yazılar

  Zamlı maaşlar o tarihte ödenecek Emekliler ve memurların zam oranlarının belli olmasının, hesapların yapılmasının ardından, sıra ödemelere
  Köy köy gezerek tatlı satıyor Bitlis’in Güroymak ilçesinde yaşayan Vedat Kandemir Wholesale Jerseys isimli genç, ilçeden aldığı tatlıları
  Müezzinoğlu: Emeklimize adam gibi maaş ödeyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mesela yaşa takılanlara biz
  Cepteki Bozuk Paralar 2 Milyar Liraya Dayandı 2016 yılında tedavüle sokulan 350 milyon madeni parayla beraber Türk halkının cebindeki bozukluklarının
  ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri Sevindirecek Başbakan’ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Yoğurt kralına eski rakıcı talip Etiketler