Yıldız: Kaçak Kullananlar Abone Olsun, Borçlarını Silelim

GezeGen GezeGen     15-12-13     Ekonomi     Yıldız: Kaçak Kullananlar Abone Olsun, Borçlarını Silelim     20 Defa Okundu

Yıldız: Kaçak Kullananlar Abone Olsun, Borçlarını Silelim

Yıldız: Kaçak Kullananlar Abone Olsun, Borçlarını Silelim

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Kaçak kullananlar abone olursa eski elektrik borçları silinecek.” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrikte kaçak kullanıma son vermek için yeni formül geliştirdiklerini belirterek, “Kaçak kullananlar abone olursa eski elektrik borçları silinecek.” dedi.

Bakan Taner Yıldız, enerjide kayıp kaçak oranlarının düşürmek için “abone olmak şartıyla borçların silinmesi” formülünün uygulamaya sokulacağını kaydetti.

720 MİLYONLUK FAİZ BORCU SİLİNDİ, ANA PARADA DA İNDİRİME GİDİLECEK

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde 720 milyonluk faiz borcunun silindiğini, abone olunması şartıyla ana parada da indirime gidileceğini belirten Yıldız, “Vatandaşımıza ödeme alışkanlığı kazandıracağız” dedi.

“KAÇAK ORANI EN YOĞUN DİCLE VE VAN BÖLGESİNDE”

Yıldız, Enerji Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nda, elektrikte kayıp-kaçak oranlarının hızla düşürülmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Bugün Dicle ve Van bölgesini çıkarttığımızda Türkiye’nin kayıp kaçak ortalaması Avrupa Birliği ortalamasından düşüktür; yüzde 9.4’tür” dedi.

“VATANDAŞA ÖDEME ALIŞKANLIĞI KAZANDIRACAĞIZ”

Yıldız, “Şimdi, bize düşen görev o bölgelerimizde de bunu yapmaktır. Bunu nasıl yapacağız? Vatandaşımıza anlatacağız, dokusu, yapısı sağlam olan vatandaşımıza bunları aktaracağız, ödeme alışkanlıkları kazandıracağız. Ve oradaki şirket 762 milyon TL’lik faizi sildi; asıl paralarla alakalı. Eğer tahsilat yapacaksak asıl paraları da indiriyorum ama tek şartla, abone olmanız şartıyla. Şimdi, 22 bin 700 tane sulama pompasından 580 tane abone olundu” diye konuştu

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.