Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Yılbaşında ‘kayaktayız’

  Yılbaşında ‘kayaktayız’

  Yılbaşında ‘kayaktayız’

  KAR yağışlarının artması en çok turizmcileri sevindirdi. Kayak merkezlerinde kar kalınlıklarının yükselmesi ve yılbaşı tatilinin de gelmesiyle tesislerde doluluk yüzde 80’leri geçti. En çok talep Uludağ, Kartalkaya ve Palandöken’e.

  YILBAŞI tatilinin yaklaşmasıyla beraber tatil planları da yapılmaya başladı. Bu dönemde tatilciler tercihini kayak merkezlerinden yana kullandı. Kayak merkezlerinde doluluk oranları yüzde 80’i geçti. Kış tatilinde pazardan yüzde 60 pay alan Uludağ ilk tercih edilen nokta oldu. Erciyes’te gecelik konaklamaların fiyatları ortalama 200 lira seviyelerindeyken, Uludağ’da bir gecelik kar tatilininin maliyeti ise 650 liraya kadar çıkabiliyor.

  SONA GELİNDİ
  Tatilcilerin hareketlenmeye başladığını ifade eden Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Başkanı Timur Bayındır, Uludağ’da tatil için talebin bir hayli arttığını söyledi. Kartalkaya ve Erciyes’te de doluluk oranlarının iyi olduğunu belirten Bayındır, kayak merkezlerinde geçen yıla göre yatak kapasitesinin de, talebin de arttığını kaydetti. 2013–2014 kış sezonununda Uludağ ve Kartalkaya destinasyonlarına olan ilginin bir hayli arttığını ifade eden Etstur Yurtiçi Operasyon Direktörü Selim Suat Özbek kış turizmine katılımda yüzde 20 artış gözlendiğini söyledi. Özbek, Uludağ için artık rezervasyonlarda sona gelindiğini belirtti.

  YÜZDE 80’İ GEÇTİ
  Tatilcilerin Pazartesi ve Salı’yı da dahil edip 4 günlük tatil planları yaptığını ifade eden Jolly Tur Yurtiçi Turlar Müdürü Can Mergen, kayak turizmine yönelenlerin sayısının geçen yıla göre artış gösterdiğini belirtti. Yılbaşında kayak merkezlerini tercih edenlerde yüzde 100’lük bir artış olduğunun altını çizen Mergen, “Artıştaki en önemli unsur 1 Ekim’de yüzde 40 ile başlayan ve neredeyse tüm otellerde uygulanan yurtiçi kış erken rezervasyon kampanyası. Kayak merkezlerindeki otellerin doluluk oranları yüzde 80’i geçti”dedi.

  Zam yapılmadı tatilciye yaradı
  YILBAŞINDA Avrupa’da tur fiyatlarının geçen yılla aynı olduğunu vurgulayan Jolly Tur Yurtdışı Turlar Müdürü Tolga Tekin, “Avrupa’daki krizin devam etmesi sebebiyle yabancı turizmciler zam yapmadı. Bu da Türk turistin Avrupa’ya talebini artırdı’’ dedi. Tekin yılbaşında Barcelona, Roma ve Prag turlarına ilginin yoğun olduğunu söyledi.

  Kısa tatil için tercih Kartepe
  TATİLCİLERİN, yılbaşı tatilini fırsat bilerek yoğunluk yaşanmasına neden olduklarını söyleyen Mika Tur Yurtiçi Kültür Turları Müdürü Tuğrul Tuna, “Uludağ ilk tercih edilen kayak merkezi. Kısa tatil isteyen tatilciler, hafta sonu 2 gün 1 gece konaklama için Kartepe’yi tercih ediyor” dedi.

  Okunma Sayısı ; 458

  Yılbaşında ‘kayaktayız’ Benzer Yazılar

  Zamlı maaşlar o tarihte ödenecek Emekliler ve memurların zam oranlarının belli olmasının, hesapların yapılmasının ardından, sıra ödemelere
  Köy köy gezerek tatlı satıyor Bitlis’in Güroymak ilçesinde yaşayan Vedat Kandemir Wholesale Jerseys isimli genç, ilçeden aldığı tatlıları
  Müezzinoğlu: Emeklimize adam gibi maaş ödeyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mesela yaşa takılanlara biz
  Cepteki Bozuk Paralar 2 Milyar Liraya Dayandı 2016 yılında tedavüle sokulan 350 milyon madeni parayla beraber Türk halkının cebindeki bozukluklarının
  ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri Sevindirecek Başbakan’ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Yılbaşında ‘kayaktayız’ Etiketler