Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Yılbaşı klasiği ‘PTT’ cep yakıyor

  Yılbaşı klasiği 'PTT' cep yakıyor

  Yılbaşı klasiği ‘PTT’ cep yakıyor

  YENİ bir yılı pahalı eğlence yerlerinden ziyade evde geçirmeyi tercih eden vatandaşların 60 ila 130 TL arasında harcama yapması gerekiyor.

  Yılbaşında restoran ve otellerde sahne alan sanatçılarla eğlenmek yerine, halk arasında ’pijama, terlik, televizyon’ (PTT) denilen, evde ailecek yapılan yeni yıl kutlamasının bedeli de cep yakıyor. Yılbaşı akşamını evde geçirecek 4 kişilik bir ailenin çorba, pilav, salata, ana yemek ve düşük fiyatlı bir tatlıdan oluşan ’yeni yıl sofrası’ için en az 25 lira harcaması gerekiyor. Sofranın et ya da yılbaşı için hindi pişirilerek zenginleştirilmek istenmesi halindeyse minimum 60 liranın gözden çıkarılması gerekiyor.

  KURUYEMİŞ HARCAMA MİKTARINI ARTIRIYOR

  Evdeki yılbaşı yemeğinde, sofradan kalktıktan sonra televizyon karşısında kuruyemiş ve meyve yemek maliyeti artırıyor. Yılbaşı alışverişini pazardan yapan ailenin harcaması 1 kilogram ay çekirdeği, tuzlu fıstık ve leblebi karışımı için 10 lirayı bulurken, karışıma Antep fıstığı, kaju ve badem gibi çeşitler de eklenince bu miktar 25 liraya çıkıyor. Yeni yıla girerken 1’er kilogram elma, armut, mandalina ve portakal gibi meyvelerin tüketilmesi durumunda ise en az 10 lira harcama yapmak gerekiyor. Evdeki eğlenceye muz, kivi, çilek, Trabzon hurması ve ananas gibi meyve çeşitlerinin eklenmesiyle maliyet daha da yukarı çıkıyor.

  FİYATLAR EL YAKIYOR

  Yeni yıla sevdikleriyle evde girmeyi planlayanlar için Antalya’da çarşı ve pazarda kuruyemiş ile meyvenin kilogram fiyatları şöyle: Kestane 10 lira, ay çekirdeği 8 lira, kabak çekirdeği 16 lira, mısır kavurga 10 lira, soslu fıstık 8 lira, yer fıstığı 10 lira, Antep fıstığı 30 lira, fındık 20 lira, leblebi 10 lira, badem 28 lira, ceviz içi 34 lira.

  Pazar tezgahlarındaki meyvenin kilogram fiyatları da şu şekilde:

  “Portakal 1 lira, mandalina 1 lira, armut 2.5 lira, elma 1.25 lira, Trabzon hurması 3 lira, muz 2.75 lira, kivi 3.5 lira, ananasın adedi 5 lira.”

  Buna göre yeni yıla evinde ’merhaba’ diyecek olan 4 kişilik ailenin yaklaşık 60 lira harcama yapması kaçınılmazken, çeşidi bol sofralar için bu rakam 90 ila 130 lira arasında değişiyor.

  Antalya’da yeni yıla otellerde zengin yılbaşı menüsü ve sanatçı eşliğinde girmenin bedeli ise kişi başı ortalama 150 liradan başlıyor.

  Okunma Sayısı ; 572

  Yılbaşı klasiği ‘PTT’ cep yakıyor Benzer Yazılar

  Zamlı maaşlar o tarihte ödenecek Emekliler ve memurların zam oranlarının belli olmasının, hesapların yapılmasının ardından, sıra ödemelere
  Köy köy gezerek tatlı satıyor Bitlis’in Güroymak ilçesinde yaşayan Vedat Kandemir Wholesale Jerseys isimli genç, ilçeden aldığı tatlıları
  Müezzinoğlu: Emeklimize adam gibi maaş ödeyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mesela yaşa takılanlara biz
  Cepteki Bozuk Paralar 2 Milyar Liraya Dayandı 2016 yılında tedavüle sokulan 350 milyon madeni parayla beraber Türk halkının cebindeki bozukluklarının
  ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri Sevindirecek Başbakan’ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Yılbaşı klasiği ‘PTT’ cep yakıyor Etiketler