Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Uçakta ‘tavan’ delindi

  Uçakta ‘tavan’ delindi

  Uçakta ‘tavan’ delindi

  İç hat biletlerindeki 299 liralık tavan fiyat uygulaması delindi. Havayolu şirketlerinin yaptırımı olmayan karara uymaması nedeniyle biletler 400 TL’yi aşabilir

  Havayolu şirketleri, iç hat biletlerinde 299 liralık tavan fiyat uygulamasını deldi. Diğer havayolu şirketleriyle birlikte Türk Hava Yolları’nın (THY) da tavan fiyatlarına uymamasıyla, Ulaştırma Bakanlığı’nın düzenlemede yeni yol haritası belirlemesi bekleniyor.
  Tavanın delinmesinden sonra Ramazan Bayramı’nda bazı iç hatlar uçuşlarının 400 TL’yi geçmesi bekleniyor.
  2013 yılı sonunda Ulaştırma Bakanlığı öncülüğünde iç hatlar biletlerine tavan getirilmesi için çalışma yapılmış, ancak tepkiler üzerine zorunlu uygulamadan vazgeçilmişti. Bakanlık ile havayolu şirketleri, “yolcuların mağdur edilmeyeceği” bir ücret belirlenmesi konusunda mutabakata varmıştı. İç hat biletlerinin 299 lirayı aşmaması için prensip kararı alınmıştı.
  Dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, geçen sene sonunda yaptığı açıklamada, “Ne zaman bilet alırsanız alın, nereye giderseniz gidin. Bugünden itibaren en pahalı uçak bileti 299 lira olacak. 299 liradan fazla para veren vatandaşımız olursa benim mail adresime bildirsin” demişti.

  Vatandaş şikâyetçi oldu
  Hükümet kanadının yaz aylarında da uygulanmasını istediği karar kısa süre sonra delindi. Herhangi bir yaptırımı olmayan prensip kararı için şikâyet yağdı.
  Fiyatı 330 lirayı geçen biletlerin ekran görüntüsünü alan vatandaşlar bakanlığa başvurdu. Edinilen bilgiye göre, önümüzdeki Ramazan Bayramı’nda bazı iç hatlar uçuşlarının 400 lirayı aşması bekleniyor. Ancak THY yetkilileri kış tarifesi için belirlenen iyi niyet anlaşmasının yaz tarifesi için geçerli olmadığını belirterek fiyatların 360 lirayı geçmeyeceğini kaydetti.
  Konuyla ilgili Atlasjet’ten yapılan açıklamada ise şunlar kaydedildi: “Tavan fiyat uygulamasını diğer havayolları bozmuş olmasına rağmen biz halen sürdürmekteyiz. Bu durum aleyhimize haksız rekabet ortamı yaratmış olsa da şu anda bu uygulamadan vazgeçmeyi düşünmüyoruz.”

  Bakan şirketlerle toplantı yapacak

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Deniz Ticaret Odaları Konseyi Toplantısı’nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
  Havayolu şirketlerinin tavan fiyat uygulamasından vazgeçtiklerini ve bu konuda söz konusu şirketlerle bir görüşme yapılıp yapılmayacağının sorulması üzerine Elvan, Türk Hava Yolları (THY) ve diğer havayolu şirketlerinin yöneticileriyle bir araya geleceğini bildirdi. Elvan, görüşecekleri konulardan birinin de tavan fiyat uygulaması olacağını söyledi.

  Okunma Sayısı ; 658

  Uçakta ‘tavan’ delindi Benzer Yazılar

  Zamlı maaşlar o tarihte ödenecek Emekliler ve memurların zam oranlarının belli olmasının, hesapların yapılmasının ardından, sıra ödemelere
  Köy köy gezerek tatlı satıyor Bitlis’in Güroymak ilçesinde yaşayan Vedat Kandemir Wholesale Jerseys isimli genç, ilçeden aldığı tatlıları
  Müezzinoğlu: Emeklimize adam gibi maaş ödeyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mesela yaşa takılanlara biz
  Cepteki Bozuk Paralar 2 Milyar Liraya Dayandı 2016 yılında tedavüle sokulan 350 milyon madeni parayla beraber Türk halkının cebindeki bozukluklarının
  ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri Sevindirecek Başbakan’ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Uçakta ‘tavan’ delindi Etiketler