TÜSİAD’da dümene kim geçecek?

GezeGen GezeGen     29-12-14     Ekonomi     TÜSİAD’da dümene kim geçecek?     86 Defa Okundu

TÜSİAD'da dümene kim geçecek?

TÜSİAD’da dümene kim geçecek?

Muharrem Yılmaz’ın sürpriz istifasının ardından Haziran ayında TÜSİAD Başkanı olan Haluk Dinçer’in 22 Ocak’taki Genel Kurul’da aday olmayacağını açıklamasının ardından yeni başkanın kim olacağı tartışmaları başladı.

TÜSİAD Başkanlar Konseyi’nin yeni başkan için 3 isim üzerinde durduğu söyleniyor.Habertürk’ün haberine göre, TÜSİAD Başkan Yardımcısı olan boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Boydak ve Tayfun Bayazıt’a Muharrem Yılmaz’ın istifasının ardından teklif gitmiş ancak ikili görevi kabul etmemişti. Bunun üzerine Konsey, başka isimlere yöneldi.

Kulislerde konuşulanlara göre en güçlü adaylardan ikisi Cansen Başaran Symes ve İzmirli işadamı Sedat Şükrü Ünlütürk. Üçüncü aday TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Tarkan Kadooğlu.

TÜSİAD Başkanlar Konseyi’nde Rahmi Koç, Feyyaz Berker, Güler Sabancı, Bülent Eczacıbaşı, Ömer Sabancı, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Aldo Kaslowski, Muharrem Kayhan, Yavuz Canevi ve Rona Yırcalı gibi isimler yer alıyor.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.